Clementoni Едукативна Игра - Форми "Party Shapes"(2+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра - Форми "Party Shapes"(2+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра - Форми "Party Shapes"(2+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра - Форми "Party Shapes"(2+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра - Форми "Party Shapes"(2+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра - Форми "Party Shapes"(2+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра - Форми "Party Shapes"(2+год.)

Clementoni Едукативна Игра - Форми "Party Shapes"(2+год.)

490 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 50597
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Едукативна Игра - Форми "Party Shapes"(2+год.)

 • Едукативна логичка игра за запознавање со основните форми и бои од страна на деца од најрана возраст.
 • Сетот содржи 4 илустрирани картички и 18 различни форми изработени од тврд пластифициран картон како и упатство за игра.
 • Party Shapes e идеална игра за родендени каде децата на забавен начин ќе научат за основните геометриски форми и бои.
 • Произведено во Италија.
 • Димензии :18,3 х 7,4 х 23,3цм
General
Brand Clementoni
Kategorija Education
Vozrast 2+ години
Sodrzina Set od logicki igri za ucenje na osnovni formi i boi Party Shapes
Dimenzii 18,3 х 7,4 х 23,3цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Едукативна Игра - Форми "Party Shapes"(2+год.) Clementoni Едукативна Игра - Форми "Party Shapes"(2+год.) Едукативна логичка игра за запознавање со основните форми и бои од страна на деца од најрана возраст. Сетот содржи 4 илустрирани картички и 18 различни форми изработени од тврд пластифициран картон како и упатство за игра. Party Shapes e идеална игра за родендени каде децата на забавен начин ќе научат за основните геометриски фо.. Category: Product #: 50597 Regular price: 490 ден. 490 Available from: Euroalba dooel