Clementoni Едукативна Игра "Математички Коцки" (4+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра "Математички Коцки" (4+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра "Математички Коцки" (4+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра "Математички Коцки" (4+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра "Математички Коцки" (4+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра "Математички Коцки" (4+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра "Математички Коцки" (4+год.)

Clementoni Едукативна Игра "Математички Коцки" (4+год.)

790 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 50323
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Едукативна Игра "Математички Коцки" (4+год.)

 • Едукативна игра преку која децата од предшколска возраст на забавен начин ќе се запознаат со основите на математиката.
 • 24 илустрирани коцки за многу игри и забавни активности, самостојно или во група.
 • Со оваа игра учиме бројки и основни математички операции, количества, форми , патеки, сложувалки....
 • Произведено во Италија.
 • Димензии : 5*37*28,10цм.
General
Brand Clementoni
Kategorija Education
Vozrast 4+години
Sodrzina 24 kocki za ucenje matematicki operacii, form, boi, slozuvalka...
Dimenzii 5*37*28.10цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Едукативна Игра "Математички Коцки" (4+год.) Clementoni Едукативна Игра "Математички Коцки" (4+год.) Едукативна игра преку која децата од предшколска возраст на забавен начин ќе се запознаат со основите на математиката. 24 илустрирани коцки за многу игри и забавни активности, самостојно или во група. Со оваа игра учиме бројки и основни математички операции, количества, форми , патеки, сложувалки.... Произведено во Италија. Ди.. Category: Product #: 50323 Regular price: 790 ден. 790 Available from: Euroalba dooel