Clementoni Едукативна Игра - Колку е часот? "What is the time" (5+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра - Колку е часот? "What is the time" (5+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра - Колку е часот? "What is the time" (5+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра - Колку е часот? "What is the time" (5+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра - Колку е часот? "What is the time" (5+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра - Колку е часот? "What is the time" (5+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра - Колку е часот? "What is the time" (5+ god)

Clementoni Едукативна Игра - Колку е часот? "What is the time" (5+ god)

490 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 50600
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Едукативна Игра - Колку е часот? "What is the time" (5+ god)

 • Едукативна игра со помош на која лесно може да се научи гледање на часовник.
 • Со оваа игра научете за времето, броевите и секако развијте ја логиката кај вашите деца.
 • Со помош на часовникот и картичките децата ќе вежбаат поврзување на времето во аналоген и дигитален формат.
 • Сетот содржи 14 илустрирани картички за точно време, 14 картички со активности, часовник со стрелки и пластична подлога и упатство.
 • Произведено во Италија.
 • Димензии :18*23*7цм
General
Brand Clementoni
Kategorija Education
Vozrast 5+ години
Sodrzina Set od logicki igri za ucenje za vremeto i casovnite.
Dimenzii 18*23*7цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Едукативна Игра - Колку е часот? "What is the time" (5+ god) Clementoni Едукативна Игра - Колку е часот? "What is the time" (5+ god) Едукативна игра со помош на која лесно може да се научи гледање на часовник. Со оваа игра научете за времето, броевите и секако развијте ја логиката кај вашите деца. Со помош на часовникот и картичките децата ќе вежбаат поврзување на времето во аналоген и дигитален формат. Сетот содржи 14 илустрирани картички за то.. Category: Product #: 50600 Regular price: 490 ден. 490 Available from: Euroalba dooel