Clementoni Едукативна Игра "Учам Англиски" (5+год.)
  • Clementoni Едукативна Игра "Учам Англиски" (5+год.)
  • Clementoni Едукативна Игра "Учам Англиски" (5+год.)
  • Clementoni Едукативна Игра "Учам Англиски" (5+год.)
  • Clementoni Едукативна Игра "Учам Англиски" (5+год.)
  • Clementoni Едукативна Игра "Учам Англиски" (5+год.)

Clementoni Едукативна Игра "Учам Англиски" (5+год.)

490 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 50599
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Едукативна Игра "Учам Англиски" (5+год.)

  • Забавна дидактичка игра со која децата учат многу англиски зборови, наменета за возраст од 5-7 години.
  • Сетот содржи 6 илустрирани табли со 36 плочки со илустрации и зборови, изработени од тврд пластифициран картон како и упатство за игра.
  • Играта опфаќа три тежински нивоа на учење и можност за само-проверка со што се овозможува постапно воведување на нов јазик и учење на англиски зборови кои се дел од детското секојдневие.
  • Произведено во Италија.
  • Димензии :18,3 х 7,4 х 23,3цм
General
Brand Clementoni
Kategorija Education
Vozrast 5-7 години
Sodrzina Set od logicki igri za na Angliski zborovi od 5-7 godini
Dimenzii 18,3 х 7,4 х 23,3цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Едукативна Игра "Учам Англиски" (5+год.) Clementoni Едукативна Игра "Учам Англиски" (5+год.) Забавна дидактичка игра со која децата учат многу англиски зборови, наменета за возраст од 5-7 години. Сетот содржи 6 илустрирани табли со 36 плочки со илустрации и зборови, изработени од тврд пластифициран картон како и упатство за игра. Играта опфаќа три тежински нивоа на учење и можност за само-проверка со што се овозможува постапн.. Category: Product #: 50599 Regular price: 490 ден. 490 Available from: Euroalba dooel