Clementoni Едукативна Игра Галија "Build & Play Galeon" (4+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Галија "Build & Play Galeon" (4+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Галија "Build & Play Galeon" (4+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Галија "Build & Play Galeon" (4+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Галија "Build & Play Galeon" (4+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Галија "Build & Play Galeon" (4+ god)

Clementoni Едукативна Игра Галија "Build & Play Galeon" (4+ god)

990 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 18104
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Едукативна Игра Галија "Build & Play Galeon" (4+ god)

  • Едукативна игра за најмладите со која приказните за пиратите, морските немани и скриеното богатство ќе станат секојдневие на вашето дете.
  • Неколку едноставни чекори се доволни да се постави основата за учење низ игра, и да се научат принципи кои децата ќе можат да ги применат и во други области: прво креирај па потоа играј.
  • Играта се состои од пластифицирани картонски делови кои терба да се состават (некои и да се обојат) за да се состави прекрасен брод-галија со ликови со кои ќе поминете низ многу авантури.
  • Произведено во Италија.
  • Димензии 29*25*6cm
General
Brand Clementoni
Kategorija Education
Vozrast 4+ години
Sodrzina Kreativna igra na sostavuvanje srednovekoven brod - galija
Dimenzii 29*25*6cm

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2023. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Едукативна Игра Галија "Build & Play Galeon" (4+ god) Clementoni Едукативна Игра Галија "Build & Play Galeon" (4+ god) Едукативна игра за најмладите со која приказните за пиратите, морските немани и скриеното богатство ќе станат секојдневие на вашето дете. Неколку едноставни чекори се доволни да се постави основата за учење низ игра, и да се научат принципи кои децата ќе можат да ги применат и во други области: прво креирај па потоа играј. .. Category: Product #: 18104 Regular price: 990 ден. 990 Available from: Euroalba dooel