Clementoni Едукативна Игра Замок "Build & Play Castle" (4+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Замок "Build & Play Castle" (4+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Замок "Build & Play Castle" (4+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Замок "Build & Play Castle" (4+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Замок "Build & Play Castle" (4+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Замок "Build & Play Castle" (4+ god)

Clementoni Едукативна Игра Замок "Build & Play Castle" (4+ god)

990 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 18103
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Едукативна Игра Замок "Build & Play Castle" (4+ god)

  • Едукативна игра за најмладите со која приказните за витезите, принцезите и змејовите ќе станат секојдневие на вашето дете.
  • Неколку едноставни чекори се доволни да се постави основата за учење низ игра, и да се научат принципи кои децата ќе можат да ги применат и во други области: прво креирај па потоа играј.
  • Играта се состои од пластифицирани картонски делови кои терба да се состават (некои и да се обојат) за да се состави прекрасен замок со ликови со кои ќе поминете низ многу авантури.
  • Произведено во Италија.
  • Димензии 29*25*6cm
General
Brand Clementoni
Kategorija Education
Vozrast 4+ години
Sodrzina Kreativna igra na sostavuvanje srednovekoven zamok
Dimenzii 29*25*6cm

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2023. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Едукативна Игра Замок "Build & Play Castle" (4+ god) Clementoni Едукативна Игра Замок "Build & Play Castle" (4+ god) Едукативна игра за најмладите со која приказните за витезите, принцезите и змејовите ќе станат секојдневие на вашето дете. Неколку едноставни чекори се доволни да се постави основата за учење низ игра, и да се научат принципи кои децата ќе можат да ги применат и во други области: прво креирај па потоа играј. Играта се состои.. Category: Product #: 18103 Regular price: 990 ден. 990 Available from: Euroalba dooel