Clementoni Друштвени Игри "Дама и Морска Битка"(6-99год.)
  • Clementoni Друштвени Игри "Дама и Морска Битка"(6-99год.)
  • Clementoni Друштвени Игри "Дама и Морска Битка"(6-99год.)
  • Clementoni Друштвени Игри "Дама и Морска Битка"(6-99год.)
  • Clementoni Друштвени Игри "Дама и Морска Битка"(6-99год.)
  • Clementoni Друштвени Игри "Дама и Морска Битка"(6-99год.)

Clementoni Друштвени Игри "Дама и Морска Битка"(6-99год.)

590 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 16305
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Друштвени Игри "Дама и Морска Битка"(6-99год.)

  • Сет  со две општо познати но бескрајно забавни друштвени игри наменети за сите возрасти.
  • Battle Ships или Морска Битка е логичка игра во која се обидувате да ги уништите сите бродови на вашиот непријател. Играта содржи 4 табли за играње, 2 заштитни паноа, 20 бродови и 128 диска.
  • Дама е општо позната игра во која се обидувате да ги освоите сите фигури на противникот. Играта содржи - табла за играње и 24 фигури.
  • Произведено во Италија.
  • Димензии :5.5 х 28 х 24,5цм
General
Brand Clementoni
Kategorija Education
Vozrast 6-99 години
Sodrzina Друштвена игра 2во1 Дама и Морска Битка.
Dimenzii 5.5*28*24.5цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Друштвени Игри "Дама и Морска Битка"(6-99год.) Clementoni Друштвени Игри "Дама и Морска Битка"(6-99год.) Сет  со две општо познати но бескрајно забавни друштвени игри наменети за сите возрасти. Battle Ships или Морска Битка е логичка игра во која се обидувате да ги уништите сите бродови на вашиот непријател. Играта содржи 4 табли за играње, 2 заштитни паноа, 20 бродови и 128 диска. Дама е општо позната игра во која се обидувате да ги.. Category: Product #: 16305 Regular price: 590 ден. 590 Available from: Euroalba dooel