Категории
Clementoni Едукативна Игра Форми и бои "Bingo Shapes and Colors" (2+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Форми и бои "Bingo Shapes and Colors" (2+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Форми и бои "Bingo Shapes and Colors" (2+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Форми и бои "Bingo Shapes and Colors" (2+ god)
  • Clementoni Едукативна Игра Форми и бои "Bingo Shapes and Colors" (2+ god)

Clementoni Едукативна Игра Форми и бои "Bingo Shapes and Colors" (2+ god)

990 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 75050
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Едукативна Игра Форми и бои "Bingo Shapes and Colors" (2+ god)

  • Едукативна игра за најмладите со која децата ќе научат 10 бои и 6 форми, како и да поврзат форми и бои или комбинации од истите.
  • Играта се состои од 4 подлоги со 20 картички (решенија) кои треба соодветно да се поврзат со подлогите
  • Со оваа игра децата ја унапредуваат сопствената концентрација и способноста за асоцијација
  • Произведено во Италија.
  • Димензии 
General
Brand Clementoni
Kategorija Education
Vozrast 2+ години
Sodrzina Ucenje formi. boi logika.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Едукативна Игра Форми и бои "Bingo Shapes and Colors" (2+ god) Clementoni Едукативна Игра Форми и бои "Bingo Shapes and Colors" (2+ god) Едукативна игра за најмладите со која децата ќе научат 10 бои и 6 форми, како и да поврзат форми и бои или комбинации од истите. Играта се состои од 4 подлоги со 20 картички (решенија) кои треба соодветно да се поврзат со подлогите Со оваа игра децата ја унапредуваат сопствената концентрација и способноста за асоци.. Category: Product #: 75050 Regular price: 990 ден. 990 Available from: Euroalba dooel