Clementoni Едукативна Игра "Човековко Тело" (4+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра "Човековко Тело" (4+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра "Човековко Тело" (4+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра "Човековко Тело" (4+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра "Човековко Тело" (4+год.)
 • Clementoni Едукативна Игра "Човековко Тело" (4+год.)

Clementoni Едукативна Игра "Човековко Тело" (4+год.)

690 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 75046
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Едукативна Игра "Човековко Тело" (4+год.)

 • Едукативна игра преку која вашето дете од рана возраст на најсоодветен начин ќе се запознае  со основите на анатомијата на човековото тело.
 • Играта се состои од 2 сложувалки (момче и девојче) со 4 нивоа - скелет, органи, кожа и облечена фигура.
 • Сложувалките се редат во посебна база-држач во која по ред се составувааат поединиечните нивоа -  скелет, органи, кожа и облечена фигура
 • Двостран постер  на кој се наведени основни информации за анатомијата на момче и девојче.
 • Пластифициран високо-квалитетен принт за беспрекорно јасни прикази.
 • Податоците и сите информации се на Англиски Јазик.
 • Произведено во Италија.
 • Димензии : 5*37*28,10цм.
General
Brand Clementoni
Kategorija Education
Vozrast 4+години
Sodrzina Edukativen set so 8 slozuvalki od covekovo telo i posteri so osnovni informacii
Dimenzii 5*37*28.10цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Едукативна Игра "Човековко Тело" (4+год.) Clementoni Едукативна Игра "Човековко Тело" (4+год.) Едукативна игра преку која вашето дете од рана возраст на најсоодветен начин ќе се запознае  со основите на анатомијата на човековото тело. Играта се состои од 2 сложувалки (момче и девојче) со 4 нивоа - скелет, органи, кожа и облечена фигура. Сложувалките се редат во посебна база-држач во која по ред се составувааат поединиечните ни.. Category: Product #: 75046 Regular price: 690 ден. 690 Available from: Euroalba dooel