Категории
Clementoni Интерактивен зборувачки Глобус"The Interactive Globe" (7+год.)
 • Clementoni Интерактивен зборувачки Глобус"The Interactive Globe" (7+год.)
 • Clementoni Интерактивен зборувачки Глобус"The Interactive Globe" (7+год.)
 • Clementoni Интерактивен зборувачки Глобус"The Interactive Globe" (7+год.)
 • Clementoni Интерактивен зборувачки Глобус"The Interactive Globe" (7+год.)
 • Clementoni Интерактивен зборувачки Глобус"The Interactive Globe" (7+год.)

Clementoni Интерактивен зборувачки Глобус"The Interactive Globe" (7+год.)

6.990 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 61739
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Интерактивен зборувачки Глобус"The Interactive Globe" (7+год.)

 • Фантастичен зборувачки глобус со интерактивно пенкало-читач, со кој ќе дознаете за многу факти од светот и тоа на најзбавен можен начин.
 • Прозирниот држач на Глобусот во форма на арка свети кога глопусот е вклучен.
 • Децата ќе го откријат светот и ќе научат многу, за континентите, државите, главните градови, областите, населението, паричните единици, јазиците, териротиите, висинските разлики, временските зони и други интересни факти.
 • Со повеќе од 500 квиз прашања, поделени во три нивоа на сложеност со цел да го провериме стекнатото знаење.
 • Со можност за превземање на апликација за смарт уреди со кои глобусот и учењто ќе добијат димензија повеќе. 
 • Учењето ќе биде со задволство пради новиот дизајн, суприорниот квалитет на звукот,  и повеќе од 3 часа информативни аудио записи, факти и музика од целиот свет
 • Дизајнирано и произведено во Италија
 • Димензии : 32*42*32цм.

https://youtu.be/K30nDRyib8s

General
Brand Clementoni
Kategorija Education
Vozrast 7+години
Sodrzina Interaktiven zboruvacki globus
Dimenzii 32*42*32цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Интерактивен зборувачки Глобус"The Interactive Globe" (7+год.) Clementoni Интерактивен зборувачки Глобус"The Interactive Globe" (7+год.) Фантастичен зборувачки глобус со интерактивно пенкало-читач, со кој ќе дознаете за многу факти од светот и тоа на најзбавен можен начин. Прозирниот држач на Глобусот во форма на арка свети кога глопусот е вклучен. Децата ќе го откријат светот и ќе научат многу, за континентите, државите, главните градови, областите.. Category: Product #: 61739 Regular price: 6.990 ден. 6.990 Available from: Euroalba dooel