Clementoni Едукативна Игра Учење За Времето "Tick Tock" (5+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра Учење За Времето "Tick Tock" (5+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра Учење За Времето "Tick Tock" (5+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра Учење За Времето "Tick Tock" (5+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра Учење За Времето "Tick Tock" (5+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра Учење За Времето "Tick Tock" (5+ god)

Clementoni Едукативна Игра Учење За Времето "Tick Tock" (5+ god)

590 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 75049
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Едукативна Игра Учење За Времето "Tick Tock" (5+ god)

 • Едукативна игра со помош на која лесно може да се научи гледање на часовник.
 • Со оваа игра научете за времето, броевите и секако развијте ја логиката кај вашите деца.
 • Со помош на часовникот и картичките децата ќе вежбаат поврзување на времето во аналоген и дигитален формат.
 • Сетот содржи 16 илустрирани картички за точно време, 1*Часовник со подвижни стрелки, 8 жетони и 1*песочен часовник од 1 час.
 • Произведено во Италија.
 • Димензии :18*23*7цм
General
Brand Clementoni
Kategorija Education
Vozrast 5+ години
Sodrzina Set od logicki igri za ucenje za vremeto i casovnite.
Dimenzii 18*23*7цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2023. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Едукативна Игра Учење За Времето "Tick Tock" (5+ god) Clementoni Едукативна Игра Учење За Времето "Tick Tock" (5+ god) Едукативна игра со помош на која лесно може да се научи гледање на часовник. Со оваа игра научете за времето, броевите и секако развијте ја логиката кај вашите деца. Со помош на часовникот и картичките децата ќе вежбаат поврзување на времето во аналоген и дигитален формат. Сетот содржи 16 илустрирани картички за точно вре.. Category: Product #: 75049 Regular price: 590 ден. 590 Available from: Euroalba dooel