Clementoni Едукативна Игра - "My own Alphabet" (3+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра - "My own Alphabet" (3+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра - "My own Alphabet" (3+ god)
 • Clementoni Едукативна Игра - "My own Alphabet" (3+ god)

Clementoni Едукативна Игра - "My own Alphabet" (3+ god)

490 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 75047
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Едукативна Игра -  "My own Alphabet" (3+ god)

 • K за Kiss, М za Mum и слично. Забавна и едукативна игра која ги учи децата на буквите од Англиското писмо.
 • Со помош на 58 илустрирани-пластифицирани картички децата ќе научат да ги асоцираат буквите со сликите од картичките.
 • Картичките на својата задна страна имаат правилни одговори така да детето може веднаш да провери дали дало вистински одговор.
 • Произведено во Италија.
 • Димензии :18*23*7цм
General
Brand Clementoni
Kategorija Education
Vozrast 3+ години
Sodrzina Edukativna igra - anglisko pismo.
Dimenzii 18*23*7цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2022. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Едукативна Игра - "My own Alphabet" (3+ god) Clementoni Едукативна Игра -  "My own Alphabet" (3+ god) K за Kiss, М za Mum и слично. Забавна и едукативна игра која ги учи децата на буквите од Англиското писмо. Со помош на 58 илустрирани-пластифицирани картички децата ќе научат да ги асоцираат буквите со сликите од картичките. Картичките на својата задна страна имаат правилни одговори така да детето може веднаш да провери дали дало в.. Category: Product #: 75047 Regular price: 490 ден. 490 Available from: Euroalba dooel