Clementoni Science and Play "Стаклена Градина" (7+год.)
 • Clementoni Science and Play "Стаклена Градина" (7+год.)
 • Clementoni Science and Play "Стаклена Градина" (7+год.)
 • Clementoni Science and Play "Стаклена Градина" (7+год.)
 • Clementoni Science and Play "Стаклена Градина" (7+год.)
 • Clementoni Science and Play "Стаклена Градина" (7+год.)
 • Clementoni Science and Play "Стаклена Градина" (7+год.)

Clementoni Science and Play "Стаклена Градина" (7+год.)

1.490 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 61528
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Science and Play "Стаклена Градина" (7+год.)

 • Сет со помош на кој ќе конструирате стаклена градина во која ќе одгледувате вкусен био зеленчук.
 • Игра преку која децата ќе го разберат значењето на само-одрживоста, како и потребата и важноста од зачувувањето на природното окружување.
 • Сетот содржи: основа или база на стаклената градина, арки - држачи на покривка, вратичка, транспарентна покривка за градината, странични лепенки, кесички со органско семе, алат, држачи за семе, тресетни дискови,  биоразградиви саксии, илустрирано упатство.     
 • Произведено во Италија и одобрено од Science Museum.
 • Димензии - 42 x 09 x 31 цм

 

General
Brand Clementoni
Kategorija Science and Play
Vozrast 7+ години
Sodrzina Сет со семиња и додатоци за креирање и декорирање на мала staklena градина.
Dimenzii 42 x 09 x 31 цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2022. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Science and Play "Стаклена Градина" (7+год.) Clementoni Science and Play "Стаклена Градина" (7+год.) Сет со помош на кој ќе конструирате стаклена градина во која ќе одгледувате вкусен био зеленчук. Игра преку која децата ќе го разберат значењето на само-одрживоста, како и потребата и важноста од зачувувањето на природното окружување. Сетот содржи: основа или база на стаклената градина, арки - држачи на покривка, вратичка, транспа.. Category: Product #: 61528 Regular price: 1.490 ден. 1.490 Available from: Euroalba dooel