Clementoni Science and Play "Mystery Chemistry - Мистериозна Хемија " (9+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mystery Chemistry - Мистериозна Хемија " (9+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mystery Chemistry - Мистериозна Хемија " (9+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mystery Chemistry - Мистериозна Хемија " (9+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mystery Chemistry - Мистериозна Хемија " (9+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mystery Chemistry - Мистериозна Хемија " (9+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mystery Chemistry - Мистериозна Хемија " (9+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mystery Chemistry - Мистериозна Хемија " (9+год.)

Clementoni Science and Play "Mystery Chemistry - Мистериозна Хемија " (9+год.)

890 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 61538
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Science and Play "Mystery Chemistry - Мистериозна Хемија " (9+год.)

 • Креативен и забавен научен сет со помош на кој низ игра ќе научите за основите на хемијата.
 • Учењето е комбинирано со решавање загатки преку спроведување на хемиски опити. За да се премине од едно на друго ниво потребно е да се решаваат загатките.
 • Сетот поседува се што е потребно за изведување експериментите: индикаторска хартија, филтер хартија, сад со мензура, инка, епрувети со затворачи, балони, пинцета, пипета, мешалка, четкичка, сигурносен затворач за епрувети, картонски држач за епрувети, картонски  периодичен систем, картички со хемиски упатства и експерименти, илустрирано упатство...
 • Експериментите се потполно безбедни за изведување во домашни услови.
 • Произведено во Италија.
 • Димензии - 21 x 15 x 6 цм

https://youtu.be/BYZHNuoFcMA

General
Brand Clementoni
Kategorija Science and Play
Vozrast 9+ години
Sodrzina Set za ucenje na osnoviu na hemijata niz igra i resavanje na zagatki
Dimenzii 21 х 55 х 6цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2022. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Science and Play "Mystery Chemistry - Мистериозна Хемија " (9+год.) Clementoni Science and Play "Mystery Chemistry - Мистериозна Хемија " (9+год.) Креативен и забавен научен сет со помош на кој низ игра ќе научите за основите на хемијата. Учењето е комбинирано со решавање загатки преку спроведување на хемиски опити. За да се премине од едно на друго ниво потребно е да се решаваат загатките. Сетот поседува се што е потребно за изведување експериментите: и.. Category: Product #: 61538 Regular price: 890 ден. 890 Available from: Euroalba dooel