Категории
Clementoni Science and Play "110 Experiments" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play "110 Experiments" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play "110 Experiments" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play "110 Experiments" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play "110 Experiments" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play "110 Experiments" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play "110 Experiments" (8+год.)

Clementoni Science and Play "110 Experiments" (8+год.)

2.690 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 61546
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Science and Play "110 Experiments" (8+год.)

 • Научен сет наменет за широк спектар на експерименти и откривање на законите и тајните на науката, со преку 110 неверојатни експерименти.
 • Содржи се неопходно за спроведување на експерименти од областа на хемијата, физиката, ботаниката и оптиката на едноставен и забавен начин.
 • Сетот содржи: кесичка со гипс, хемиски субстанци (татрична киселина, натриум карбонтат, индикаторска хартија), кесичка со семиња, пелети тресет, пластични садови, мерици и епрувети со капачиња, балони, цевчиња, алатка за дување балони, инка, споеви за шишиња, ротирачки врв, табла со оптички ефекти, детективски картички, картички за подвижни дискови, картонски држач за огледалце, огледалце, пластичен модел на вулкан, сигурносен клуч, очила, лажиче, спатула, мешалка, пипета, пинцета, четка, филтер хартија, ластичиња, клик копче, картонски држач за епрувети и илустрирано упатство.
 • Експериментирајте потполно безбедно надвор или во домашни услови и уживајте во фeномените и реакциите предизвикани од вашите експерименти.
 • Произведено во Италија и одобрено од Science Museum.
 • Приложено детално илустрирано упатство.
 • Димензии - 45 x 31 x 07цм

https://youtu.be/dEROw4kXNM8

General
Brand Clementoni
Kategorija Science and Play
Vozrast 5+ години
Sodrzina Set so dodatoci za eksperimenti za deca od 8 godini natamu.
Dimenzii 45*31*7цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Science and Play "110 Experiments" (8+год.) Clementoni Science and Play "110 Experiments" (8+год.) Научен сет наменет за широк спектар на експерименти и откривање на законите и тајните на науката, со преку 110 неверојатни експерименти. Содржи се неопходно за спроведување на експерименти од областа на хемијата, физиката, ботаниката и оптиката на едноставен и забавен начин. Сетот содржи: кесичка со гипс, хемиски субстанци (татрична .. Category: Product #: 61546 Regular price: 2.690 ден. 2.690 Available from: Euroalba dooel