Категории
Clementoni Science and Play "Barbie Space Explorer"(6g+)
 • Clementoni Science and Play "Barbie Space Explorer"(6g+)
 • Clementoni Science and Play "Barbie Space Explorer"(6g+)
 • Clementoni Science and Play "Barbie Space Explorer"(6g+)
 • Clementoni Science and Play "Barbie Space Explorer"(6g+)
 • Clementoni Science and Play "Barbie Space Explorer"(6g+)
 • Clementoni Science and Play "Barbie Space Explorer"(6g+)
 • Clementoni Science and Play "Barbie Space Explorer"(6g+)

Clementoni Science and Play "Barbie Space Explorer"(6g+)

2.390 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 19302
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Science and Play "Barbie Space Explorer"(6g+)

 • Научен сет со футуристичка вселенска станица и вселенски ровер кој треба да се состави за да можат да се спроведат научни истражувања од космонаутот Barbie.
 • На овој начин децата можат да се соживееат со вистинските астронаути и да спровредуваат ботанички и други експерименти. Да набљудуваат инсекти и други мали суштества.
 • Со помош на вселенското возило - ровер, Barbie  може да се движи и да истражува.  Сетот содржи и бројни стикери за персонализација.
 • Упатството содржи бројни тајни и факти за вселената и за животот на астронаутите.
 • Сетот содржи - модули за вселенска станица и ровер, фигура на астронаут Barbie, тресет, семе од детелина, аметист, розев кварц, бел мермер, стикери, лупа, соларни панели, пипета, спатула,  илустрирано упатство, 
 • Произведено во Италија.
 • Димензии 42 x 31 x 11цм.

YouTube video za Barbie Space Explorer: https://youtu.be/gdZtp-eCvJ0

 

General
Brand Clementoni
Kategorija Science and Play
Vozrast 8+ години
Sodrzina Babrbie set za istrazuvanje na naucni eksperimenti.
Dimenzii Димензии 44*30*11цм.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Science and Play "Barbie Space Explorer"(6g+) Clementoni Science and Play "Barbie Space Explorer"(6g+) Научен сет со футуристичка вселенска станица и вселенски ровер кој треба да се состави за да можат да се спроведат научни истражувања од космонаутот Barbie. На овој начин децата можат да се соживееат со вистинските астронаути и да спровредуваат ботанички и други експерименти. Да набљудуваат инсекти и други мали суштества. Со помош .. Category: Product #: 19302 Regular price: 2.390 ден. 2.390 Available from: Euroalba dooel