Категории
Clementoni Science and Play "NASA Mars Exploration"(8g+)
 • Clementoni Science and Play "NASA Mars Exploration"(8g+)
 • Clementoni Science and Play "NASA Mars Exploration"(8g+)
 • Clementoni Science and Play "NASA Mars Exploration"(8g+)
 • Clementoni Science and Play "NASA Mars Exploration"(8g+)
 • Clementoni Science and Play "NASA Mars Exploration"(8g+)
 • Clementoni Science and Play "NASA Mars Exploration"(8g+)
 • Clementoni Science and Play "NASA Mars Exploration"(8g+)

Clementoni Science and Play "NASA Mars Exploration"(8g+)

2.690 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 61545
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Science and Play "NASA Mars Exploration"(8g+)

 • Научен сет со футуристичка вселенска станица и вселенски ровер кој треба да се состави за да можат да се спроведат бројни научни истражувања
 • Вселенската станица е составена од модуларни елементи и може да се состави во најразлични варијанти.
 • На овој начин децата можат да се соживееат со вистинските астронаути и да спровредуваат ботанички и други експерименти.
 • Со помош на вселенското возило - ровер може да се движи и да го истражува Марс собриајќи најразлични мостри и потоа да го проучуваат нивниот состав.
 • Упатството содржи бројни тајни и факти за црвената планета и за животот на астронаутите.
 • Сетот содржи- модули за вселенска станица и ровер, фигура на астронаут, стикери, соларни панели, лажиче, пипета, семиња, спатула, метеорити, илустрирано упатство, сад со капак...
 • Произведено во Италија.
 • Димензии 42 x 31 x 11цм.

YouTube video за Mars Exploration: https://youtu.be/gdZtp-eCvJ0

 

General
Brand Clementoni
Kategorija Science and Play
Vozrast 8+ години
Sodrzina Set za istrazuvanje na planetata Mars so povos na vselenski rover.
Dimenzii Димензии 42*31*11цм.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Science and Play "NASA Mars Exploration"(8g+) Clementoni Science and Play "NASA Mars Exploration"(8g+) Научен сет со футуристичка вселенска станица и вселенски ровер кој треба да се состави за да можат да се спроведат бројни научни истражувања Вселенската станица е составена од модуларни елементи и може да се состави во најразлични варијанти. На овој начин децата можат да се соживееат со вистинските астронаути и да спровредуваат бот.. Category: Product #: 61545 Regular price: 2.690 ден. 2.690 Available from: Euroalba dooel