Категории
Clementoni Science and Play Кристали и Скапоцени Камења"Crystals and Precious Stones" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play Кристали и Скапоцени Камења"Crystals and Precious Stones" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play Кристали и Скапоцени Камења"Crystals and Precious Stones" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play Кристали и Скапоцени Камења"Crystals and Precious Stones" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play Кристали и Скапоцени Камења"Crystals and Precious Stones" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play Кристали и Скапоцени Камења"Crystals and Precious Stones" (8+год.)

Clementoni Science and Play Кристали и Скапоцени Камења"Crystals and Precious Stones" (8+год.)

1.690 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 61388
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Science and Play Кристали и Скапоцени Камења"Crystals and Precious Stones" (8+год.)

 • Ослободете го научникот во себе и со помош на овој сет навлезете во светот на неверојатните кристали, со различни форми и бои.
 • Овој сет содржи се што е неопходно за создавање на величенствени светкави кристали.
 • Истражете го светот на скапоцени камења и пронајдете примероци како аметист или синиот ахат и откријте ја нивната заслепувачка убавина.
 • Со сетот може да креирате и сопствена геода и да ја украсите со кристали со различни бои. 
 • Во сетот ке најдете: спатула, лажиче, пипета, калап за геоди, мерица, сад за скапоцени камења, ракавици, чашка за кристали, скапоцени камења, хемиски супстанци, бои и илустрирано упатство
 • Богато илустрирано упатство кое ќе ве води чекор по чекор низ експериментите. 
 • Произведено во Италија и одобрено од Science Museum.
 • Димензии - 42 х 28 х 06цм

https://youtu.be/4Zgt-S1OhM8

General
Brand Clementoni
Kategorija Science and Play
Vozrast 8+години
Sodrzina Naucen set za kreiranje na kristali so hemiska reakcija
Dimenzii 42*28*6 цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Science and Play Кристали и Скапоцени Камења"Crystals and Precious Stones" (8+год.) Clementoni Science and Play Кристали и Скапоцени Камења"Crystals and Precious Stones" (8+год.) Ослободете го научникот во себе и со помош на овој сет навлезете во светот на неверојатните кристали, со различни форми и бои. Овој сет содржи се што е неопходно за создавање на величенствени светкави кристали. Истражете го светот на скапоцени камења и пронајдете примероци како аметист или сини.. Category: Product #: 61388 Regular price: 1.690 ден. 1.690 Available from: Euroalba dooel