NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)
 • NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)

NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)

499 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10176329 - 10177214
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* големина лажалки:
* Боја - лик:

NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.)

 • Пакување од 2 анатомски цуцли лажалки со специјален флуросцентен прстен кој свети во темно.
 • Најнова генерација на анатомски цуцли од NUK со облик на мајчина брадавица во моментот на доење.
 • Со специјален шилд (дел околу устата) со повеќе отвори кои овозможуваат поголем проток и прозрачување на кожата околу устата и со тоа се спречуваат иритации.
 • Анатомијата на цуцлата комплетно е прилагодена на устата на децата согласно возраста ( 6-18м: 18+м).
 • Поседува NUK Air System - уникатен вентил на задниот дел кој овозможува цуцлата да биде мека и флексибилна.
 • Потенкиот и потесен дел за цицање спречува непотребен притисок врз непцето и вилиците и спречува појава на деформации.
 • Со хигиенска кутија која може да се користи и за стерилизација на цуцлата. 
 • Во 2 големини (6-18 месеци; 18+ месеци)
 • Безбедни BPA Free материјали
 • Произведено во Германија

 


Благодарение на потполно безбеден материјал Signature Nights цуцлите лажалки светат во темен простор, па затоа истите може многу лесно да ги лоцирате без да палите светло и непотребно да го вознемирувате вашето дете.

Секојдневно вашите најмили поминуваат низ безброј возбудувања и авантури, во кои ги придружува нивниот верен пријател на кој можат да се потпрат во било кое време - NUK Анатомската Цуцла. Таа ќе им пружи смиреност и сигурност во непријатните ситуации. Без оглед дали непознати лица, звуци или непознатото окружување се причина за немирот на вашето најмило, познатото смирувачко чувство на цицање на цуцлата ќе овозможи повторно да се врати спокојот во нивното секојдневие.

Сите NUK цуцли, се развиени во соработка со врвни медицински експерти и поседуваат специјален анатомски облик во форма на мајчина брадавица во моментот на доење. Вавкавата форма овозможува цуцлата целосно да е прилагодена на оралната шуплина на децата и како таква не предизвикува деформации на забите и вилиците, туку спротивно на тоа го помага правилниот орален развој. Тенкиот и тесен врат на делот за цицање које е воедно направен од екстра мек силикон, идеално е прилагоден на устата и не предизвикува притисок на вилиците и непцето.

Секоја NUK цуцла поседува уникатен NUK Air System - вентил на задниот дел на цуцлата кој овозможува во моментот кога детето со вилиците ќе притисне врз делот за цицање, воздухот да излезе од цуцлата, со што истата останува мека и флексибилна и не предизвикува непотребен притисок врз забите и вилиците.

Праксата и истражувањата спроведени во Германија и други заемји укажуваат на тоа дека NUK цуцлите не предизвикуваат деформации на забите и вилиците кај децата при нивното користење. Од оваа причина NUK се најпрепорачувани цуцли од ортодонтите, педијатрите и патронажните сестри во Германија. Како што спомнавнме, тенкиот и тесен дел за цицање како и NUK Air Systemot го намалуваат притисокот на цуцлата врз забите и вилиците и на тој начин се спречуваат деформации, а од друга страна се обезбедува доволно простор за правилно движење на долната вилица и јазикот слично како кај доењето.

100% од Германските ортодонти тврдат дека анатомските NUK цуцли не предизвикуваат деформации**. 95% од бебињата во Германија ги прифаќаат без проблем NUK анатомските цуцли*. 90% од германските мајки би ги препорачале NUK анатомските цууцли на други*, а 92% од германските доилки тврдат дека NUK цуцлите лажалки не влијаат врз доењето*.*

NUK Signature Night цуцлите доаѓаат со некршлива хигиенска кутија која може да се користи и како сад за брза стерилизација на цуцлата во микро бранова печка. NUK Signature Night цуцлите се произведени во Германија согласно највисоките стандарди за безбедност и квалитет и врз основа на официјална Disney лиценца.

 

*Independent market research, 307 mothers; Germany 2017

**Independent market research among 50 midwives, pediatricians and orthodontists each; Germany 2017      

YouTube видео за предностите на NUK Анатомскиот облик на цуцлите лажалки:

https://youtu.be/YqVOzFOT-P0

General
Brand NUK
Kategorija Цули Лажалки
Vozrast 6-18м ; 18-36м.
Sodrzina NUK цуцла лажалка флуросцентна, Signature Night силикон, 2 парчиња со кутија за цуцла. Disney Mickey.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.) NUK Цуцла Лажалка Флуросцентна силикон 2/пак. "Disney Mickey Mouse" (6-18/18+м.) Пакување од 2 анатомски цуцли лажалки со специјален флуросцентен прстен кој свети во темно. Најнова генерација на анатомски цуцли од NUK со облик на мајчина брадавица во моментот на доење. Со специјален шилд (дел околу устата) со повеќе отвори кои овозможуваат поголем проток и прозрачување на кожата околу ус.. Category: Product #: 10176329 - 10177214 Regular price: 499 ден. 499 Available from: Euroalba dooel