Категории
NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување
 • NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување
 • NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување
 • NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување
 • NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување
 • NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување
 • NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување
 • NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување
 • NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување

NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување

390 ден.299 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10176209 - 10177117
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* големина лажалки:

NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување

 • Најнова генерација на анатомски цуцли од NUK со облик на мајчина брадавица во моментот на доење.
 • Анатомијата на цуцлата комплетно е прилагодена на устата на децата согласно возраста (0-6м; 6-18м: 18+м).
 • Поседува NUK Air System - уникатен вентил на задниот дел кој овозможува цуцлата да биде мека и флексибилна.
 • Потенкиот и потесен дел за цицање спречува непотребен притисок врз непцето и вилиците и спречува појава на деформации.
 • Со хигиенска кутија која може да се користи и за стерилизација на цуцлата. 
 • Во 2 големини (6-18 месеци и 18+ месеци) во пакување од 2 парчиња/кутија.
 • Изработено од високо-квалитетен мек силикон.
 • Безбедни BPA Free материјали
 • Произведено во Германија

Секојдневно вашите најмили поминуваат низ безброј возбудувања и авантури, низ кои ги придружува нивниот пријател на кој можат да се потпрат во било кое време - NUK Анатомската Цуцла. Таа ќе им пружи смиреност и сигурност во непријатните ситуации. Без оглед дали непознати лица, звуци или непознатото окружување се причина за немирот на вашето најмило, познатото смирувачко чувство на цицање на цуцлата ќе овозможи повторно да се врати спокојот во нивното секојдневие.

Сите NUK цуцли, се развиени во соработка со врвни медицински експерти и поседуваат специјален анатомски облик во форма на мајчина брадавица во моментот на доење. Вавкавата форма овозможува цуцлата целосно да е прилагодена на оралната шуплина на децата и како таква не предизвикува деформации на забите и вилиците, туку спротивно на тоа го помага правилниот орален развој. Тенкиот и тесен врат на делот за цицање кој воедно е направен од екстра мек силикон, идеално е прилагоден на устата и не предизвикува притисок на вилиците и непцето.

Секоја NUK цуцла поседува уникатен NUK Air System - вентил на задниот дел на цуцлата кој овозможува во моментот кога детето со вилиците ќе притисне врз делот за цицање, воздухот да излезе од цуцлата, со што истата станува мека и флексибилна и не предизвикува непотребен притисок врз забите и вилиците.

Праксата и истражувањата спроведени во Германија и други заемји укажуваат на тоа дека NUK цуцлите не предизвикуваат деформации на забите и вилиците кај децата при нивното користење. Од оваа причина NUK се најпрепорачувани цуцли од ортодонтите, педијатрите и патронажните сестри во Германија. Како што спомнавнме, тенкиот и тесен дел за цицање како и NUK Air Systemot го намалуваат притисокот на цуцлата врз забите и вилиците и на тој начин се спречуваат деформации, а од друга страна се обезбедува доволно простор за правилно движење на долната вилица и јазикот слично како кај доењето.

100% од Германските ортодонти тврдат дека анатомските NUK цуцли не предизвикуваат деформации**. 95% од бебињата во Германија ги прифаќаат без проблем NUK анатомските цуцли*. 90% од германските мајки би ги препорачале NUK анатомските цууцли на други*, а 92% од германските доилки тврдат дека NUK цуцлите лажалки не влијаат врз доењето*.*

NUK Soccer Fan цуцлата доаѓа со некршлива хигиенска кутија која може да се користи и како сад за брза стерилизација на цуцлата во микро бранова печка. NUK Soccer Fan цуцлите се произведени во Германија согласно највисоките стандарди за безбедност и квалитет и врз основа на официјална Disney лиценца.

 

*Independent market research, 307 mothers; Germany 2017

**Independent market research among 50 midwives, pediatricians and orthodontists each; Germany 2017      

YouTube видео за предностите на NUK Анатомскиот облик на цуцлите лажалки:

https://youtu.be/YqVOzFOT-P0

General
Brand NUK
Kategorija Цули Лажалки - Snow
Vozrast 6-18 и 18-36 месеци
Sodrzina NUK Soccer Fan цуцла лажалка силикон, 2 парчиња со кутија за цуцла.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување NUK Анатомска Цуцла Лажалка Freestyle "Soccer Fan" (6-12;18-36mes.) 2/пакување Најнова генерација на анатомски цуцли од NUK со облик на мајчина брадавица во моментот на доење. Анатомијата на цуцлата комплетно е прилагодена на устата на децата согласно возраста (0-6м; 6-18м: 18+м). Поседува NUK Air System - уникатен вентил на задниот дел кој овозможува цуцлата да биде мека и флексибилна. .. Category: Product #: 10176209 - 10177117 Regular price: 299 ден. 299 Available from: Euroalba dooel