NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)
 • NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)
 • NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)
 • NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)
 • NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)
 • NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)
 • NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)
 • NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)
 • NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)
 • NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)
 • NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)

NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)

495 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10730750 - 10736797
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* големина лажалки:

NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.)

 • Најнова генерација на анатомски цуцли од NUK со облик на мајчина брадавица во моментот на доење.
 • Анатомијата на цуцлата комплетно е прилагодена на устата на децата согласно возраста (0-6м; 6-18м).
 • Поседува NUK Air System - уникатен вентил на задниот дел кој овозможува цуцлата да биде мека и флексибилна.
 • Потенкиот и потесен дел за цицање спречува непотребен притисок врз непцето и вилиците и спречува појава на деформации.
 • Со хигиенска кутија која може да се користи и за стерилизација на цуцлата. 
 • Во 2 големини (0-6 месеци или 6-18 месеци)
 • Безбедни BPA Free материјали
 • Пакување од 2 парчиња со кутија.
 • Произведено во Германија

 


Секојдневно вашите најмили поминуваат низ безброј возбудувања и авантури, низ кои ги придружува нивниот верен пријател на кој можат да се потпрат во било кое време - NUK Анатомската Цуцла. Таа ќе им пружи смиреност и сигурност во непријатните ситуации. Без оглед дали непознати лица, звуци или непознатото окружување се причина за немирот на вашето најмило, познатото смирувачко чувство на цицање на цуцлата ќе овозможи повторно да се врати спокојот во нивното секојдневие.

Сите NUK цуцли, се развиени во соработка со врвни медицински експерти и поседуваат специјален анатомски облик во форма на мајчина брадавица во моментот на доење. Вавкавата форма овозможува цуцлата идеално да е прилагодена на оралната шуплина на децата и како таква не предизвикува деформации на забите и вилиците, туку спротивно на тоа го помага правилниот орален развој. Тенкиот и тесен врат на делот за цицање које е воедно направен од екстра мек силикон, идеално е прилагоден на устата и не предизвикува притисок на вилиците и непцето.

Секоја NUK цуцла поседува уникатен NUK Air System - вентил на задниот дел на цуцлата кој овозможува во моментот кога детето со вилиците ќе притисне врз делот за цицање, воздухот да излезе од цуцлата, со што истата станува мека и флексибилна и не предизвикува непотребен притисок врз забите и вилиците.

Праксата и истражувањата спроведени во Германија и други заемји укажуваат на тоа дека NUK цуцлите не предизвикуваат деформации на забите и вилиците кај децата при нивното користење. Од оваа причина NUK се најпрепорачувани цуцли од ортодонтите, педијатрите и патронажните сестри во Германија. Како што спомнавнме, тенкиот и тесен дел за цицање како и "NUK Air System" го намалуваат притисокот на цуцлата врз забите и вилиците и на тој начин се спречуваат деформации, а од друга страна се обезбедува доволно простор за правилно движење на долната вилица и јазикот слично како кај доењето.

100% од Германските ортодонти тврдат дека анатомските NUK цуцли не предизвикуваат деформации**. 95% од бебињата во Германија ги прифаќаат без проблем NUK анатомските цуцли*. 90% од германските мајки би ги препорачале NUK анатомските цууцли на други*, а 92% од германските доилки тврдат дека NUK цуцлите лажалки не влијаат врз доењето*.*

NUK  Peppa Pig  цуцлата доаѓа со некршлива хигиенска кутија која може да се користи и како сад за брза стерилизација на цуцлата во микро бранова печка. NUK цуцлите се произведени во Германија согласно највисоките стандарди за безбедност и квалитет и врз основа на официјална Disney лиценца.

 

*Independent market research, 307 mothers; Germany 2017

**Independent market research among 50 midwives, pediatricians and orthodontists each; Germany 2017      

YouTube видео за предностите на NUK Анатомскиот облик на цуцлите лажалки:

https://youtu.be/YqVOzFOT-P0

 

General
Brand NUK Disney
Kategorija Цули Лажалки
Vozrast 0-6; 6-18м ; 18+ мeseci
Sodrzina NUK Disney Lion King цуцла лажалка силикон, 2 парчиња со кутија за цуцла.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.) NUK Цуцла Лажалка анатомска силикон 2/пакување "Disney Lion King" (0-18м.) Најнова генерација на анатомски цуцли од NUK со облик на мајчина брадавица во моментот на доење. Анатомијата на цуцлата комплетно е прилагодена на устата на децата согласно возраста (0-6м; 6-18м). Поседува NUK Air System - уникатен вентил на задниот дел кој овозможува цуцлата да биде мека и флексибилна. Потенкио.. Category: Product #: 10730750 - 10736797 Regular price: 495 ден. 495 Available from: Euroalba dooel