Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.)

Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.)

1.390 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 17374
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.)

 • Богато опремен Научен сет кој им овозможува на децата од 8 години натаму да се запознаат со основите на механиката и аеродинамиката.
 • Сетот содржи преку 200 компоненти од кои можат да се конструираат преку 10 вида различни градежни возила и опрема.
 • Во прилог е богато илустрирано упатство со интересни информации од областа на механиката и аеродинамиката, кое постепено ќе ве води во конструкцијата на моделите.
 • Во сетот се содржани - диференцијал, тркала и гуми, запчаници, универзални спојки, осовини, шипки, панели и богато илустрирано упатство.
 • Произведено во Италија и одобрено од Science Museum.
 • Димензии - 6 х 40 х 28 цм.

https://youtu.be/yMOusLtd14U

 

General
Brand Clementoni
Kategorija Mechanics Laboratory
Vozrast 8+ години
Sodrzina Голем сет од областа на механика и инженерство со 200 компоненти за креирање на 10 различни модели
Dimenzii 6 х 40 х 28 цм.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.) Clementoni Mechanics Булдожер "Bulldozer" (8+год.) Богато опремен Научен сет кој им овозможува на децата од 8 години натаму да се запознаат со основите на механиката и аеродинамиката. Сетот содржи преку 200 компоненти од кои можат да се конструираат преку 10 вида различни градежни возила и опрема. Во прилог е богато илустрирано упатство со интересни информации од областа на механиката и .. Category: Product #: 17374 Regular price: 1.390 ден. 1.390 Available from: Euroalba dooel