Категории
Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.)

Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.)

2.990 ден.2.390 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 75068
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.)

 • Научен сет кој им овозможува на децата од 8 години натаму да се запознаат со основите на механиката и инженерството.
 • Со помош на овој сет креирајте голем против пожарен камион кој е задвижуван од електро мотор.
 • Со помош на илустрираното упатство со овој сет можете да креирате 5 различни модели на против пожарни камиони.
 • Скалата на камионот нагоре и надолу се задвижува рачно, додека ротирањето 360 степени е со помош на електро моторот. 
 • Можете да користите и 3Д апликација за смарт уред за полесно составување на моделите. 
 • Преку составување на различните компоненти детето ги развива и тестира сопствените идеи, и донесува заклучоци дали истите може да се унапредат. 
 • Придонесува за развој на креативноста и имагинацијата, и представува процес кој бара концентрација и прецизност од самиот почеток па се до крај.
 • Произведено во Италија и одобрено од Science Museum.
 • Димензии - 45 х 31 х 7 цм.

Повеќе за NASA Roverot на YouTube линкот подолу:

https://youtu.be/1yEZbJFaxeA

General
Brand Clementoni
Kategorija Mechanics Laboratory
Vozrast 8+ години
Sodrzina Сет од областа на механика и инженерство за креирање на 5 модела против пожарни камиони
Dimenzii Димензии - 45 х 31 х 7 цм.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.) Clementoni Mechanics Labaratory Пожарна "Fire Truck " (8+год.) Научен сет кој им овозможува на децата од 8 години натаму да се запознаат со основите на механиката и инженерството. Со помош на овој сет креирајте голем против пожарен камион кој е задвижуван од електро мотор. Со помош на илустрираното упатство со овој сет можете да креирате 5 различни модели на против пожарни камиони. Ска.. Category: Product #: 75068 Regular price: 2.390 ден. 2.390 Available from: Euroalba dooel