Категории
Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)

Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)

3.690 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 75085
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.)

 • Научен сет кој им овозможува на децата од 8 да го состават моделот на прекрасмиот ФИАТ500е со електричен мотор.
 • Сетот содржи 210 компоненти со помош на кои ќе го сотавите возилото и ќе навлезете во тајните на механиката.
 • Возилото поседува механички менувач со тркала кои може да се управуваат и електричен мотор кој го задвижува, како и литимска батерија на полнење.
 • Можете да користите и 3Д апликација за смарт уред како водич за полесно составување на моделите. 
 • Вратите на возилото се отвараат, а тркалата предни се управуваат со помош на малиот запчаник поставен на покривот
 • Преку составување на различните компоненти детето ги развива и тестира сопствените идеи, и донесува заклучоци дали истите може да се унапредат. 
 • Придонесува за развој на креативноста и имагинацијата, и представува процес кој бара концентрација и прецизност од самиот почеток па се до крај.
 • Произведено во Италија и одобрено од Science Museum.
 • Димензии - 45 х 31 х 7 цм.

Повеќе за Lamborgini Huracan на YouTube линкот подолу:

https://youtu.be/zcSU6JuA3Uc

General
Brand Clementoni
Kategorija Mechanics Laboratory
Vozrast 8+ години
Sodrzina Set za kreiranje elektricno zadvizuvano vozilo Fiat 500e
Dimenzii Димензии - 45 х 31 х 7 цм.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.) Clementoni Mechanics Labaratory "FIAT 500e Electric" (8+год.) Научен сет кој им овозможува на децата од 8 да го состават моделот на прекрасмиот ФИАТ500е со електричен мотор. Сетот содржи 210 компоненти со помош на кои ќе го сотавите возилото и ќе навлезете во тајните на механиката. Возилото поседува механички менувач со тркала кои може да се управуваат и електричен мотор кој го задвижува.. Category: Product #: 75085 Regular price: 3.690 ден. 3.690 Available from: Euroalba dooel