Clementoni Science and Play направи Змеј " Floating Dragon" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play направи Змеј " Floating Dragon" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play направи Змеј " Floating Dragon" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play направи Змеј " Floating Dragon" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play направи Змеј " Floating Dragon" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play направи Змеј " Floating Dragon" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play направи Змеј " Floating Dragon" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play направи Змеј " Floating Dragon" (8+год.)

Clementoni Science and Play направи Змеј " Floating Dragon" (8+год.)

1.190 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 75065
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Science and Play направи Змеј " Floating Dragon" (8+год.)

 • Сет од областа на механиката со помош на кој децата ќе можат да состават 3 различни модели на Змејови.
 • Особено е интересен моделот на окован змеј кој создава илузија како да лебди во воздухот.
 • Следејќи ги упатствата низ игра детето ќе го доживее она што се крие позади оптичката илузија, т.е. нов научен принцип наречен "Tensegrity".
 • При прицврстувањето на синџирите на конструкцијата на змејот, детето открива како напнувањето -тензијата создава структурен интегритет при што се создава привид на лебдење на змејот.
 • Сетот содржи 220 различни компоненти.
 • Произведено во Италија и одобрено од Science Museum.
 • Димензии - 39,6 х 27,8 х 6 цм.

Повеќе за Floating Dragon на следниот YouTube линк:

https://youtu.be/KPMSqOv90zA

 

 

 

General
Brand Clementoni
Kategorija Mechanics Laboratory
Vozrast 8+ години
Sodrzina Set od oblasta na mehanika so 220 komponenti za kreiranje na 3 modela na zmejovi
Dimenzii 39.6 * 27.8 * 6 cm.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2022. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Science and Play направи Змеј " Floating Dragon" (8+год.) Clementoni Science and Play направи Змеј " Floating Dragon" (8+год.) Сет од областа на механиката со помош на кој децата ќе можат да состават 3 различни модели на Змејови. Особено е интересен моделот на окован змеј кој создава илузија како да лебди во воздухот. Следејќи ги упатствата низ игра детето ќе го доживее она што се крие позади оптичката илузија, т.е. нов научен принцип наречен.. Category: Product #: 75065 Regular price: 1.190 ден. 1.190 Available from: Euroalba dooel