Категории
Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.)
 • Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.)
 • Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.)
 • Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.)
 • Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.)
 • Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.)
 • Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.)
 • Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.)
 • Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.)

Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.)

1.590 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 61360
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.)

 • Фантастичен сет од областа на механиката за мали деца од 6 години со помош на кој лесно може да се креираат 5 различни видови на роботи.
 • Секој од роботите е уникатен на сопствен начин. Роботите можат да одат и да се движат благодарение на електромоторот кој е дел од овој сет.
 • Креирајте робот кој скија, робот што собира, робот што влече или пак робот што оди па дури и робот кој е малку налудничав.
 • Во функција на развој на моторика, координација, логика и креативност кај децата.
 • Во прилог е и богато илустрирано упатство кое децата ги води чекор по чекор во создавaњето на механичките креации.
 • Произведено во Италија.
 • Димензии - 8 х 30 х 30 цм.

YouTube video za Junior Mechanics Robot 5/1 : https://youtu.be/nNyS1xh9X_A

General
Brand Clementoni
Kategorija Mechanics Laboratory
Vozrast 6+ години
Sodrzina Set od oblasta na mehanikata so koj moze da se kreira robot vo 5 varijanti
Dimenzii 30*30*8цм.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.) Clementoni Mechanics Junior "Robot 5in1" (6+год.) Фантастичен сет од областа на механиката за мали деца од 6 години со помош на кој лесно може да се креираат 5 различни видови на роботи. Секој од роботите е уникатен на сопствен начин. Роботите можат да одат и да се движат благодарение на електромоторот кој е дел од овој сет. Креирајте робот кој скија, робот што собира, робот што влече ил.. Category: Product #: 61360 Regular price: 1.590 ден. 1.590 Available from: Euroalba dooel