Clementoni Mechanics Labaratory "NASA ROVER"" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "NASA ROVER"" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "NASA ROVER"" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "NASA ROVER"" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "NASA ROVER"" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "NASA ROVER"" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "NASA ROVER"" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "NASA ROVER"" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "NASA ROVER"" (8+год.)
 • Clementoni Mechanics Labaratory "NASA ROVER"" (8+год.)

Clementoni Mechanics Labaratory "NASA ROVER"" (8+год.)

2.690 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 75070
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Mechanics Labaratory  "NASA ROVER"" (8+год.)

 • Научен сет кој им овозможува на децата од 8 години натаму да се запознаат со основите на механиката и инженерството.
 • Со помош на овој голем сет креирајте го футуристичкиот транспортен РОВЕР на NASA и започнете ја авантурата.
 • Роверот е задвижуван од електро мотор со подвижни предни задни тркала. Како додаток е опремен и со Mini Rover возило. 
 • Со помош на илустрираното упатство со овој сет можете да креирате 20 различни модели на вселенски возила.
 • Можете да користите и 3Д апликација за смарт уред за полесно составување на моделите. 
 • Преку составување на различните компоненти детето ги развива и тестира сопствените идеи, и донесува заклучоци дали истите може да се унапредат. 
 • Придонесува за развој на креативноста и имагинацијата, и представува процес кој бара концентрација и прецизност од самиот почеток па се до крај.
 • Произведено во Италија и одобрено од Science Museum.
 • Димензии - 45 х 31 х 7 цм.

Повеќе за NASA Roverot на YouTube линкот подолу:

https://youtu.be/PfQdi3KhA1A

General
Brand Clementoni
Kategorija Mechanics Laboratory
Vozrast 8+ години
Sodrzina Сет од областа на механика и инженерство за креирање на 20 модела вселенски возила.
Dimenzii Димензии - 45 х 31 х 7 цм.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2023. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Mechanics Labaratory "NASA ROVER"" (8+год.) Clementoni Mechanics Labaratory  "NASA ROVER"" (8+год.) Научен сет кој им овозможува на децата од 8 години натаму да се запознаат со основите на механиката и инженерството. Со помош на овој голем сет креирајте го футуристичкиот транспортен РОВЕР на NASA и започнете ја авантурата. Роверот е задвижуван од електро мотор со подвижни предни задни тркала. Како додаток е опремен и со Mini Rover.. Category: Product #: 75070 Regular price: 2.690 ден. 2.690 Available from: Euroalba dooel