Clementoni Crazy Chic Модно Студио "Fashion Collection"(7+год.)
 • Clementoni Crazy Chic Модно Студио "Fashion Collection"(7+год.)
 • Clementoni Crazy Chic Модно Студио "Fashion Collection"(7+год.)
 • Clementoni Crazy Chic Модно Студио "Fashion Collection"(7+год.)
 • Clementoni Crazy Chic Модно Студио "Fashion Collection"(7+год.)
 • Clementoni Crazy Chic Модно Студио "Fashion Collection"(7+год.)
 • Clementoni Crazy Chic Модно Студио "Fashion Collection"(7+год.)
 • Clementoni Crazy Chic Модно Студио "Fashion Collection"(7+год.)

Clementoni Crazy Chic Модно Студио "Fashion Collection"(7+год.)

2.190 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 18666
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Crazy Chic Модно Студио "Fashion Collection"(7+год.)

 • Сет за девојчиња со кој ќе се претворите во вистински моден дизајнер и ќе организирате сопствено модно шоу.
 • Користете ги приложените модели, мостри, материјали за да креирате колекција од соништата.
 • Практичен и забавен начин да се запознае светот на високата мода и дизајн, на начин кој ќе овозможи ослободување на креативноста кај девојчињата како и желбата за експериментирање
 • Фустани, дезени и се што е потребно да се влезе во чевлите вистински моден дизајнер и да се научи дека секоја креација почува со дизајн и композиција се до произвотство.
 • Во сетот е приложена и вистинска модна сцена на која вашите модели се подвижи и ги прикажуваат вашите врвни креации.
 • Покрај стикерите со креации кои може да се залепат на картонските модели, приложени се и материјали од кои може да се направат вистински креации кои може да се изложат на приложените кукли.
 • Димензии - 39*29*8цм
 • Замислено и дизајнирано во Италија

YouTube video za Fashion Collection -  https://youtu.be/2GWMCPFSMoE

General
Brand Clementoni
Kategorija Crazy Chic
Vozrast 7+ години
Sodrzina Сет за моден дизајн и развој на креативноста кај девојчиња
Dimenzii 39*29*8цм.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2023. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Crazy Chic Модно Студио "Fashion Collection"(7+год.) Clementoni Crazy Chic Модно Студио "Fashion Collection"(7+год.) Сет за девојчиња со кој ќе се претворите во вистински моден дизајнер и ќе организирате сопствено модно шоу. Користете ги приложените модели, мостри, материјали за да креирате колекција од соништата. Практичен и забавен начин да се запознае светот на високата мода и дизајн, на начин кој ќе овозможи ослободување на креативност.. Category: Product #: 18666 Regular price: 2.190 ден. 2.190 Available from: Euroalba dooel