Tigex Baby Digital Audio Monitor "Freedom Plus" (0+мес.)
 • Tigex Baby Digital Audio Monitor "Freedom Plus" (0+мес.)
 • Tigex Baby Digital Audio Monitor "Freedom Plus" (0+мес.)
 • Tigex Baby Digital Audio Monitor "Freedom Plus" (0+мес.)

Tigex Baby Digital Audio Monitor "Freedom Plus" (0+мес.)

5.190 ден.3.590 ден.
Производител: Tigex - France
Шифра на производ: 700165
Достапност: На залиха
Количина:

Tigex Baby Digital Audio Monitor "Freedom Plus" (0+мес.)

 • Freedom Plus e дигитален беби аудио монитор со "Zero Interference" технологија за кристално чиста комуникација.
 • Оперативен дострел во идеални услови (на отворено) 300 метри. Реален дострел во домашни услови 80-100м.
 • VOX функција - која овозможува беби мониторот се префрли "stand by" мод, кога кај бебето нема активност, со што се штеди енергија и се минимзира зрачењето.
 • Детската единица може да емитува приспивни мелодии и звуци. Со помош на 3,5 пин кабел може да се емитуваат и мелодии и екстерни извори.
 • Дестската единица е и со функција на ноќно светло (придушено).
 • Двонасочен - talkie walkie функција.
 • Прегледен LCD дисплеј на родителска единица на кој јасно се отчитува време и датум како и температурата и влажноста во надгледуваната просторија.
 • Функција за пребарување и пронаоѓање на родителската единица, доколку не може да ја лоцирате. 
 • Алармирање со вибрации, звук или пак визуелно со помош на ЛЕД диоди. 
 • Родителската единица се напојува со електричен адаптер или 2*ААА батерии (rechargable) кои се вклучени.
 • Детската единица се напојува со електричен адаптер или 2*ААА батерии кои не се вклучени.
General
Brand Tigex
Kategorija Безбедност во Домот
Vozrast 0+
Sodrzina Roditelska i detska edinica, baterii, kabli za napojuvanje, kabel so pinovi.
Dimenzii

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Tigex - France Tigex Baby Digital Audio Monitor "Freedom Plus" (0+мес.) Tigex Baby Digital Audio Monitor "Freedom Plus" (0+мес.) Freedom Plus e дигитален беби аудио монитор со "Zero Interference" технологија за кристално чиста комуникација. Оперативен дострел во идеални услови (на отворено) 300 метри. Реален дострел во домашни услови 80-100м. VOX функција - која овозможува беби мониторот се префрли "stand by" мод, кога кај бебето нема активност, со што се шт.. Category: Product #: 700165 Regular price: 3.590 ден. 3.590 Available from: Euroalba dooel