Категории
NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi"
 • NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi"
 • NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi"
 • NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi"
 • NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi"
 • NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi"
 • NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi"
 • NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi"
 • NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi"

NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi"

11.900 ден.4.990 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10256406
Достапност: На залиха
Количина:

NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi"

 • Видео беби монитор за аудио-визуелно надгледување на деца со помош на смарт телефон или друг смарт уред (IOS или Android).
 • Потребно е само да имате врска со интернет сигнал (рутер или 4г/5г мрежа) и ќе можете да го нагдледувате вашето дете од било каде во светот.
 • Во сетот е содржана wifi камера, адаптер за струја и упатство за употреба.
 • Камерата се ротира (движи) во сите правци и истата може да се управува со помош на вашиот смарт уред.
 • Камерата има инфрацрвени лед диоди и може да пренесува слика и од апсолутно темен простор.
 • Функција на придушено ноќно светло во повеќе бои.
 • Со приспивни мелодии. Можност да користите и ваши MP3 мелодии.
 • Двонасочен - talkie walkie функција со помош на која може да му се обратите на вашето дете преку смарт уредот. 
 • Можност за надгледување на температурата во просторот во кој е сместена камерата.
 • Можност за снимање и сликање на надгледуваниот простор.
 • Можат да се приклучат повеќе смарт уреди на една камера како и повеќе камери на еден смарт уред.
 • Кристално чист аудио-визуелен прием. 
 • Со можност за закачување на камерата на ѕид со помош на типли (вклучени),

Кратко упатство за активирање:

 • Вклучете ја камерата во струја и активирајте ја со допир на копчето за вклучување на камерата.
 • Свртете ја камерата наопаку и поставете ја склопката во позиција "pairing".
 • Симнете ја апликацијата "Alecto BabyCam" од APP Store за IOS, или за Android превземете ја апликацијата NUK Multi од следниот линк : https://apkpure.com/nuk-multi-app/com.es.nuk.ibabyview/download?from=details
 • На вашиот смарт уред пребарајте ги wifi мрежите и изберете ја "NUK Smart Control Multi".
 • Активирајте ја претходно инсталираната апликација на вашиот смарт уред. На вашиот смарт уред ќе се појави слика емитувана од камерата.
 • Сега изберете ја опцијата setting и внесете ја лозинката "12345678".
 • На следниот екран одберете ја опцијата JOIN Home AP. 
 • Изберете ја вашата домашна мрежа и внесете ја лозинката. Доколку е во ред ќе добиете порака "your camera is registered to wifi AP".
 • Изберете OK  и потоа Cancel.
 • Свртете ја камерата и поставете ја склопката во позиција "link".
 • Диодата под антената на камерата ќе засвети црвено. Почекајте истата да засвети зелено.
 • Сега целосно затворете (исклучете) ја апликацијата на вашиот смарт уред.
 • Повторно активирајте ја апликацијата и изберета ја камерата од листата на камери,

 

General
Brand NUK
Kategorija Безбедност во Домот
Vozrast 0+ meseci
Sodrzina Baby Kamera za nadgleduvanje.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi" NUK Беби Видео Монитор "Smart Control Multi 310 WiFi" Видео беби монитор за аудио-визуелно надгледување на деца со помош на смарт телефон или друг смарт уред (IOS или Android). Потребно е само да имате врска со интернет сигнал (рутер или 4г/5г мрежа) и ќе можете да го нагдледувате вашето дете од било каде во светот. Во сетот е содржана wifi камера, адаптер за струја и упатство за употр.. Category: Product #: 10256406 Regular price: 4.990 ден. 4.990 Available from: Euroalba dooel