NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)
 • NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)

NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.)

569 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255575
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м)

 • Шишенце со интерактивен мотив кој ја менува цената во зависност од температурата на течноста или пак при фрикција.
 • Практична некапечка и супер мека силиконска цевка.
 • Изработено од ултра-лесен материјал ПП (полипропилен).
 • Апсолутно цврсто и некршливо
 • BPA -  Free Произведено во Германија.
 • За деца од 12 месеци. Погодно за градинка

 


Оваа чашка го прави пиењето уште позабавно и е интересна за децата поради "камелеон ефектот", односно способноста да ја менува бојата на апликацијата на чашката зависно од тоа дали доаѓа во допир со топла или ладна течност. Вашите деца едноставно нема да сакаат да се одовојат од оваа некапечка чашка. Мотивите на шишенцето се термо-осетливи (камелеон ефект). Бојата на апликацијата се менува во зависност од температурата со која доаѓа чашката во контакт. Кога чашката е на собна температура и самото допирање со раце може да предизвика ефект на промена на боја на апликација. При зимска прошетка исто така може да ја забележите промената на боја при сипување на топла течност како што е чај.

Пиењето со цевка представува вистински предизвик и задоволство за децата на оваа возраст. На ваков начин со Flexi Cup децата можат додека се играат да ги земат сите потребни хранливи материи, без посебен напор. Цевката е мека и еластична и не може да предизвика повреди кај децата. Најдоброто нешто е што со користењето на оваа чашка нема да има неред наоколу благодарение на специјален вентил кој спречува задржување течност во цевката и протекување. Флекси Кап е опремен со заштитно хигиенско капаче и закачка за поставување на ремен. Изработен е во Германија, од потполно безбеден материјал и е отпорен на кршење. Наменет е за деца од 12 месеци. 

Повеќе за Flexy Cup шишенце со камелеон ефект на линкот подолу:

https://youtu.be/yHQhoqd1C2U

General
Brand NUK
Kategorija Caski za deca Color Change
Vozrast 12+ meseci
Sodrzina Sisence PP so nekapecka cevka

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м.) NUK Шишенце со некапечка цевка - "Flexi Cup Color Change" (12+ м) Шишенце со интерактивен мотив кој ја менува цената во зависност од температурата на течноста или пак при фрикција. Практична некапечка и супер мека силиконска цевка. Изработено од ултра-лесен материјал ПП (полипропилен). Апсолутно цврсто и некршливо BPA -  Free Произведено во Германија. За деца од 12 месеци. Погодно .. Category: Product #: 10255575 Regular price: 569 ден. 569 Available from: Euroalba dooel