NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)

NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)

520 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255576
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.)

 • Забавно шишенце со Камелеон ефект - способност за менување на боја на апликациите под дејство на температурни промени.
 • Капацитет од 300мл, погодно за спорт и игра.
 • Push-Pull силиконски некапечки систем за пиење со лесно отворање и затворање.
 • Изработено од апсолутно цврст и некршлив материјал - полипропилен.
 • Без алергени и други штетни материјали - BPA Free.
 • За деца од 36 месеци. Погодно за градинка и училиште.
 • Со заштитно капаче и закачка за ремен.
 • Произведено во Германија.

Оваа чашка го прави пиењето уште позабавно и е интересна за децата поради "камелеон ефектот", односно способноста да ја менува бојата на апликацијата на чашката зависно од тоа дали доаѓа во допир со топла или ладна течност. Вашите деца едноставно нема да сакаат да се одовојат од оваа некапечка чашка. Мотивите на шишенцето се термо-осетливи (камелеон ефект). Бојата на апликацијата се менува во зависност од температурата со која доаѓа чашката во контакт. Кога чашката е на собна температура и самото допирање со раце може да предизвика ефект на промена на боја на апликација. При зимска прошетка исто така може да ја забележите промената на боја при сипување на топла течност како што е чај.

Она што децата најмногу го сакаат е истражувањето, колку повеќе растат толку повеќе сакаат да го поминуваат времето во игра надвор од домот. Многуте возбудувања често ги прават жедни, но затоа тука е Junior Cup кој без потреба од прекин на забавата ќе ја гаси жедта на лице место. Со својот капацитет од 300мл одговара на потребите на активните деца. Поседува систем за отворање и затворање кој е изработен од високо квалитетен, хигиенски силикон кој се карактеризира со трајност. Шишенцето и деловите можат да се мијат во машина за садови. Со закачка за ранец или ремен за активните деца да имаат слободни раце во секое време. Изработено од високо квалитетен Полипропилен, кој е некршлив и траен, но пред се безбеден и хигиенски материјал. Компатибилно со сите елементи на NUK First Choice+ програмата.

Повеќе за NUK Junior Cup со камелеон ефект на линкот подолу:

https://youtu.be/NHc3DsZmomA

General
Brand NUK
Kategorija ЧАШКИ Color Change
Vozrast 36+ месеци
Sodrzina NUK Junior Cup некапечко шишенце со закачка и заштитно капаче за деца од 36+ месеци со 300мл капацитет.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
NUK Germany NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.) NUK шишенце некапечко Камелеон "Junior Cup Color Change" (36+m.) Забавно шишенце со Камелеон ефект - способност за менување на боја на апликациите под дејство на температурни промени. Капацитет од 300мл, погодно за спорт и игра. Push-Pull силиконски некапечки систем за пиење со лесно отворање и затворање. Изработено од апсолутно цврст и некршлив материјал - полипропилен. Без алергени.. Category: Product #: 10255576 Regular price: 520 ден. 520 Available from: Euroalba dooel