NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)
 • NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)
 • NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)
 • NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)
 • NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)
 • NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)
 • NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)
 • NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)
 • NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)
 • NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)
 • NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)
 • NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)
 • NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)

NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)

599 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255541
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK Чашка со Kлунче флуросцентна "Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.)

 • Супер шишенце за деца од 12 месеци со флуросцентни делови кои светата во текот на ноќта.
 • Клунче и чашка изработени од траен и безбеден материјал - полипропилен (BPA Free).
 • Некапечко со специјален вентил за лесен проток и едноставно пиење.
 • Апсолутно цврстo изработено од некршлив материјал.
 • Со хигиенско капаче и закачка за ремен.
 • Произведено во Германија
 • За деца од 12 месеци.

 


Пссст! Да ги оставиме мама и тато да поспијат уште малку. Зарем не е прекрасен моментот кога вашето дете ќе научи самостојно да пие и тоа особено во текот на ноќта? Благодарение на новата NUK Kiddy Cup со Glow in the Dark ефект овој следен чекор во растењето стана многу полесен, за децата но и за родителите. Прстенот на шишенцето е флуросцентрен и свети до 8 часа во текот на ноќта што го прави лесно за пронаоѓање во секоја ситуација во текот на ноќта без да ги будиме мама и тато. Шишенцето е направено од специјален материјал кој изложен на дневна светлина абсорбира енергија која ја манифестира во вид на светлина во текот на ноќта. Оваа шишенце е воедно и некапечко, па така во текот на ноќта нема да се направи неред. 

Веднаш штом никнат првите запчиња децата сакаат веднаш и често да ги користат. Ова е причината поради која клунчето на Kiddie Cup е изработено од траен, а сепак мек материјал, отпорен на детските запчиња. Капацитетот на шишенцето е 300 милилитри и е ергономски изработено за лесно и сигурно држење.

Шишенцето лесно се расклопува и вентилот може да се извади за целосно да се исчисти. Деловите можат да се мијат во машина за садови. Kiddie Cup e произведен во Германија и е потполно безбеден без штетни матeријали и алергени. Компатибилно е со сите NUK First Choice + елементи.

Повеќе за Kiddie Cup Glow in the Dark на YouTube линкот подолу:

https://youtu.be/UsX4OCD0Los

 

General
Brand NUK
Kategorija ЧАШКИ
Vozrast 12+ месеци
Sodrzina Kiddy Cup некапечка чашка со клунче 300 мл.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: NUK, чашки, Kiddie Cup, 12+
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Чашка со Kлунче флуросцентна"Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.) NUK Чашка со Kлунче флуросцентна "Kiddie Cup Glow in the Dark" (12+ m.) Супер шишенце за деца од 12 месеци со флуросцентни делови кои светата во текот на ноќта. Клунче и чашка изработени од траен и безбеден материјал - полипропилен (BPA Free). Некапечко со специјален вентил за лесен проток и едноставно пиење. Апсолутно цврстo изработено од некршлив материјал. Со хигиенско капаче и за.. Category: Product #: 10255541 Regular price: 599 ден. 599 Available from: Euroalba dooel