NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)
 • NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)

NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)

559 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255577
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.)

 • Супер шишенце со КАМЕЛЕОН ефект - апликациите се термо сензитивни и менуваат боја при промена на температура.
 • Голем капацитет од 450мл, погодно за спорт и игра за активни деца.
 • Push-Pull силиконски некапечки систем за пиење со лесно отворање и затворање.
 • Изработено од апсолутно цврст и некршлив материјал - полипропилен
 • Без алергени и други штетни материјали, BPA Free.
 • За деца од 36 месеци. Погодно за градинка и училиште.
 • Со заштитно капаче и закачка за ремен.
 • Произведено во Германија.

 


Оваа чашка го прави пиењето уште позабавно и е интересна за децата поради "камелеон ефектот", односно способноста да ја менува бојата на апликацијата на чашката зависно од тоа дали доаѓа во допир со топла или ладна течност. Вашите деца едноставно нема да сакаат да се одовојат од оваа некапечка чашка. Мотивите на шишенцето се термо-осетливи (камелеон ефект). Бојата на апликацијата се менува во зависност од температурата со која доаѓа чашката во контакт. Кога чашката е на собна температура и самото допирање со раце може да предизвика ефект на промена на боја на апликација. При зимска прошетка исто така може да ја забележите промената на боја при сипување на топла течност како што е чај.

Она што децата најмногу го сакаат е истражувањето. Колку повеќе растат толку повеќе сакаат да го поминуваат времето во игра надвор од домот. Од многуте возбудувања децата често ожеднуваат, но затоа тука е Sports Cup со помош на кој без потреба од прекин на забавата се гаси жедта на лице место. Со својот голем капацитет од 450мл одговара на потребите на активните деца. Поседува систем за отворање и затворање кој е изработен од високо квалитетен, хигиенски силикон кој се карактеризира со трајност. Шишенцето и деловите можат да се мијат во машина за садови. Со закачка за ранец или ремен за активните деца да имаат слободни раце во секое време. Изработено од високо квалитетен Полипропилен, кој е некршлив и траен, но пред се безбеден и хигиенски материјал. Компатибилно со сите елементи на NUK First Choice+ програмата.

Повеќе за NUK Sports Cup со камелеон ефект на линкот подолу:

https://youtu.be/1Ry3TeBxo-w

General
Brand NUK
Kategorija ЧАШКИ
Vozrast 36+ месеци
Sodrzina NUK Спорт шишенце со некапечки механизам за пиење, со капацитет од 450 мл и камелеон ефект со менување на боја.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
NUK Germany NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.) NUK шишенце некапечко со камелеон ефект "Sports Cup Color Change" (36+m.) Супер шишенце со КАМЕЛЕОН ефект - апликациите се термо сензитивни и менуваат боја при промена на температура. Голем капацитет од 450мл, погодно за спорт и игра за активни деца. Push-Pull силиконски некапечки систем за пиење со лесно отворање и затворање. Изработено од апсолутно цврст и некршлив материјал - полипр.. Category: Product #: 10255577 Regular price: 559 ден. 559 Available from: Euroalba dooel