NUK Fresh Foods Тацна за Замрзнување Беби Храна
  • NUK Fresh Foods Тацна за Замрзнување Беби Храна
  • NUK Fresh Foods Тацна за Замрзнување Беби Храна
  • NUK Fresh Foods Тацна за Замрзнување Беби Храна

NUK Fresh Foods Тацна за Замрзнување Беби Храна

1.090 ден.890 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255257
Достапност: На залиха
Количина:

NUK Fresh Foods Тацна за Замрзнување Беби Храна

  • Практична тацна за чување и замрзнување на повеќе детски оброци.
  • 9 поделоци од по 60 милилитри,  идеална големина на оброк за бебиња и мали деца.
  • Секој поделок е засебна порција за себе.
  • Изработено од квалитетен мек силикон.
  • Капак за цврсто херметичко затворање.
  • Високо квалитетен неалерген материјал BPA Free.

Сите NUK артикли од Fresh Foods линијата се изработени од материјали со највисок квалитет (BPA Free). Со помош на Фреш Фуд производите, готвењето, складирањето и транспортот на детските оброци е сосема едноставна и вообичаена работа. Оваа категорија на производи е особено погодна во периодот по завршување на доењето и преминување на цврста храна како начин на исхрана на децата.

NUK Fresh Foods тацната за замрзнување е иновативен и пред се практичен начин за чување и замрзнување на детска храна. Тацната се состои од 9 поделоци во вид на коцки од 60мл. Едноставно подгответе ја храната, наполнете ги поделоците на тацната, затворете го капакот и ставете ја тацната во замрзнувач. Благодарение на мекиот силикон од кој е изработена тацната, секој поделок со храна може да се испразни поединечно, без тоа да ги засега останатите поделоци кои не ви се потребни во моментот.

 

 

General
Brand NUK
Kategorija Fresh Foods
Vozrast 0+ meseci
Sodrzina Silikonska Tacna so kapak za zamrznuvanje na bebi hrana vo 9 podeloci od po 60 mililitri.
Dimenzii 18 x 15 x 6 cm.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2022. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Fresh Foods Тацна за Замрзнување Беби Храна NUK Fresh Foods Тацна за Замрзнување Беби Храна Практична тацна за чување и замрзнување на повеќе детски оброци. 9 поделоци од по 60 милилитри,  идеална големина на оброк за бебиња и мали деца. Секој поделок е засебна порција за себе. Изработено од квалитетен мек силикон. Капак за цврсто херметичко затворање. Високо квалитетен неалерген материјал BPA Free. Сите NUK артикли о.. Category: Product #: 10255257 Regular price: 890 ден. 890 Available from: Euroalba dooel