Категории
NUK Easy Learning Тањир Disney Winnie The Pooh 8+ м.
  • NUK Easy Learning Тањир Disney Winnie The Pooh 8+ м.

NUK Easy Learning Тањир Disney Winnie The Pooh 8+ м.

590 ден.490 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255093
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK Easy Learning Тањир Winnie The Pooh 8+ м.

  • Bpa Free, произведено во Германија.
  • Нелизгаво дно за стабилност.
  • Нелизгави рачки за сигурно држење.
  • Со капак за зачувување на свежина на храната.
  • Погодно за машина за миење садови и микро бранова печка.
  • Компатибилно со NUK Easy Learning програмата.

Пораснавме! Наеднаш, не сакаме да седиме во крило и да не хранат како мало бебе. Сакаме како големи да јадеме сами, со свој прибор. NUK EASY LEARNING тањирот им овозможува на децата да се чувствуваат како големи додека јадат. Јадењето со нож и вилушка не е лесно, но NUK Easy Learning Тањирот има издолжени рабови за лесно ракување и одлагање на приборот за јадење. Нелизгавата основа спречува паѓање на тањирот од масата. Доколку падне направен е од некршлива BPA Free пластика и со тоа е траен производ кој долго ќе го поседувате. Тањирот е од материјал погоден за во микро печка, па така во него може да ја загревате храната. Исто така тањирот е погоден за миење во машина за садови. Произведен е во Германија и е наменет за деца од 8 месеци натаму.

General
Brand NUK
Kategorija Прибор за Јдење
Vozrast 8+ meseci
Sodrzina Тањир со капак.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Easy Learning Тањир Disney Winnie The Pooh 8+ м. NUK Easy Learning Тањир Winnie The Pooh 8+ м. Bpa Free, произведено во Германија. Нелизгаво дно за стабилност. Нелизгави рачки за сигурно држење. Со капак за зачувување на свежина на храната. Погодно за машина за миење садови и микро бранова печка. Компатибилно со NUK Easy Learning програмата. Пораснавме! Наеднаш, не сакаме да седиме во крило и да не хранат како мало бебе. С.. Category: Product #: 10255093 Regular price: 490 ден. 490 Available from: Euroalba dooel