NUK Easy Learning Maxi сет за јадење (ростфрај)18+ месеци
  • NUK Easy Learning Maxi сет за јадење (ростфрај)18+ месеци
  • NUK Easy Learning Maxi сет за јадење (ростфрај)18+ месеци
  • NUK Easy Learning Maxi сет за јадење (ростфрај)18+ месеци
  • NUK Easy Learning Maxi сет за јадење (ростфрај)18+ месеци

NUK Easy Learning Maxi сет за јадење (ростфрај)18+ месеци

699 ден.599 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255048
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK Easy Learning Maxi сет за јадење (ростфрај)18+ месеци

  • Сет составен од лажица, вилушка и нож од високо-квалитетен нерѓосувачки челик
  • Ергономски рачки против лизгање
  • Мали, прилагодени на устата на мали деца
  • Заоблени врвови за максимална безбедност
  • Компатибилно со NUK Easy Learning програмата

Најголемиот предизвик за децата кога малку ќе потпораснат е да ги имитираат однесувањето и навиките на возрасните. Поголеми сме и работите одат малку полесно, веќе сме го совладале јадењето со лажица и вилушка, нo сега ножот е нов предизвик. NUK EASY LEARNING Макси Сетот им овозможува на децата да јадат како големи. Составен од нож, лажица и вилушка од високо-квалитетен нерѓосувачки челик, овој сет е анатомски прилагоден на децата. Има мали димензии и е прилагоден на устата на децата на оваа возраст, рачките се анатомски и нелизгави, а врвовите заоблени и безбедни за користење. Сетот е наменет за деца од 18 месеци.

General
Brand NUK
Kategorija Прибор за Јадење
Vozrast 18+ месеци.
Sodrzina Метален прибор за јадење составен од нож, лажица и вилушка.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Easy Learning Maxi сет за јадење (ростфрај)18+ месеци NUK Easy Learning Maxi сет за јадење (ростфрај)18+ месеци Сет составен од лажица, вилушка и нож од високо-квалитетен нерѓосувачки челик Ергономски рачки против лизгање Мали, прилагодени на устата на мали деца Заоблени врвови за максимална безбедност Компатибилно со NUK Easy Learning програмата Најголемиот предизвик за децата кога малку ќе потпораснат е да ги имитираат однесува.. Category: Product #: 10255048 Regular price: 599 ден. 599 Available from: Euroalba dooel