NUK Easy Learning Беби Тањир (8+ м.)
 • NUK Easy Learning Беби Тањир (8+ м.)
 • NUK Easy Learning Беби Тањир (8+ м.)
 • NUK Easy Learning Беби Тањир (8+ м.)
 • NUK Easy Learning Беби Тањир (8+ м.)
 • NUK Easy Learning Беби Тањир (8+ м.)
 • NUK Easy Learning Беби Тањир (8+ м.)
 • NUK Easy Learning Беби Тањир (8+ м.)

NUK Easy Learning Беби Тањир (8+ м.)

490 ден.290 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255049
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK Easy Learning Беби Тањир (8+ м.)

 • Bpa Free, произведено во Германија.
 • Нелизгаво дно за стабилност.
 • Нелизгави рачки за сигурно држење.
 • Со капак за зачувување на свежина на храната.
 • Погодно за машина за миење садови и микро бранова печка.
 • Компатибилно со NUK Easy Learning програмата.

Пораснавме! Наеднаш, не сакаме да седиме во крило и да не хранат како мало бебе. Сакаме како големи да јадеме сами, со свој прибор. NUK EASY LEARNING тањирот им овозможува на децата да се чувствуваат како големи додека јадат. Јадењето со нож и вилушка не е лесно, но NUK Easy Learning Тањирот има издолжени рабови за лесно ракување и одлагање на приборот за јадење. Нелизгавата основа спречува паѓање на тањирот од масата. Доколку падне направен е од некршлива BPA Free пластика и со тоа е траен производ кој долго ќе го поседувате. Тањирот е од материјал погоден за во микро печка, па така во него може да ја загревате храната. Исто така тањирот е погоден за миење во машина за садови. Произведен е во Германија и е наменет за деца од 8 месеци натаму.

General
Brand NUK
Kategorija Прибор за Јдење
Vozrast 8+ meseci
Sodrzina Тањир со капак.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Easy Learning Беби Тањир (8+ м.) NUK Easy Learning Беби Тањир (8+ м.) Bpa Free, произведено во Германија. Нелизгаво дно за стабилност. Нелизгави рачки за сигурно држење. Со капак за зачувување на свежина на храната. Погодно за машина за миење садови и микро бранова печка. Компатибилно со NUK Easy Learning програмата. Пораснавме! Наеднаш, не сакаме да седиме во крило и да не хранат како мало бебе. Сакаме како .. Category: Product #: 10255049 Regular price: 290 ден. 290 Available from: Euroalba dooel