Категории
NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)
 • NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)

NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)

1.890 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10225272 - 10225273
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.)

 • Сет со се што е поребно за премин на цврста храна во периодот на дохрана и понатаму.
 • Содржи чашка - Trainer Cup со ергономски рачки и меко некапечко клунче со заштитна навлака. Капацитет 230мл.
 • Содржи длабоко тањирче со нелизгаво дно и 2 капака, еден за во микро за покривање и втор за херметичко затворање и транспорт.
 • Содржи 2 меки лажички со долги ергномски рачки погодни и за длабоки теглички. Изработени од нелизгав материјал.
 • Moже да се користи во машина за садови и во микро печка..
 • Произведено во Германија согласно највисоките стандарди за безбедност и квалитет. BPA Free!
 • Погодно за машина за миење садови и микро бранова печка.
 • Компатибилно со NUK Easy Learning програмата.
 • За деца од 6 месеци.

 


Пораснавме! Наеднаш, не сакаме да седиме во крило и да не хранат како мало бебе. Сакаме како големи да јадеме сами. NUK EASY LEARNING тањирот им овозможува на децата да се чувствуваат како големи додека јадат. Тањирот е погоден Вие да го храните детето или пак тоа само да јаде со помош на меко лажиче.  Нелизгавата основа обезбедува максимална стабилност и спречува паѓање на тањирот од масата. Но, доколку и падне, тањирот е направен е од некршлива BPA Free пластика и со тоа е траен производ кој долго ќе го поседувате. Тањирот е од материјал погоден за во микро печка, па така во него може да ја загревате храната. Исто така тањирот е погоден за миење во машина за садови. Поседува 2 капаци, од кои едниот е наменет за затворање на тањирот при патување , а другиот за загревање на храна во микро печка.  Произведен е во Германија и е наменет за деца од 6 месеци натаму.

General
Brand NUK
Kategorija Easy Learning Set za jadenje
Vozrast 6+ месеци
Sodrzina tanjir so 2 kapaci, 2* meki lazicki i Trainer nekapecka caska so racki.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.) NUK Easy Learning Сет за Jадење "Learn to Eat" (6+мес.) Сет со се што е поребно за премин на цврста храна во периодот на дохрана и понатаму. Содржи чашка - Trainer Cup со ергономски рачки и меко некапечко клунче со заштитна навлака. Капацитет 230мл. Содржи длабоко тањирче со нелизгаво дно и 2 капака, еден за во микро за покривање и втор за херметичко затворање и транспорт. Содржи 2 мек.. Category: Product #: 10225272 - 10225273 Regular price: 1.890 ден. 1.890 Available from: Euroalba dooel