Категории
Распродадено
ABC Design Baby Транспортер "Imola" (0+мес.)
 • ABC Design Baby Транспортер "Imola" (0+мес.)
 • ABC Design Baby Транспортер "Imola" (0+мес.)
 • ABC Design Baby Транспортер "Imola" (0+мес.)
 • ABC Design Baby Транспортер "Imola" (0+мес.)
 • ABC Design Baby Транспортер "Imola" (0+мес.)
 • ABC Design Baby Транспортер "Imola" (0+мес.)
 • ABC Design Baby Транспортер "Imola" (0+мес.)

ABC Design Baby Транспортер "Imola" (0+мес.)

3.990 ден.2.890 ден.
Производител: ABC Design - Germany
Шифра на производ: 1159424 - 1159555
Достапност: In Stock
Количина:

Расположливи опции

* ABC Design:

ABC Design Baby Транспортер "Imola" (0+мес.)

 • Седиште за кола или т.н.транспортер за деца од раѓање до 15 месеци или 13кг телесна тежина.
 • Лесно поставување во возило со помош на ремените на самото возило, или со користење на ISOFIX база.
 • Со помош на соодветен адаптер може да се поставува и на количките на ABC Design. Адаптерот се купува посебно.
 • Произведено согласно највисоките Европски стандарди за безбедност.
 • Текстилната навлака може да се вади и да се пере.
 • Со покривче за заштита од сонце.
 • Сигурносни меко поставени ремени за обезбедување на детето.
 • Можност за нишање.
 • Тежина 3,4 килограми.

Imola е модерен и практичен транспортер од новата генерација наменет за користење во возило како седиште за деца од 0-15 месеци или 13 кг телесна тежина. Може да се користи и со количките на АБЦ Дизајн со помош на соодветен адаптер за поставување кој се купува дополнително. Во возило транспортерот се фиксира со помош на сигурносните ремени на возилото или пак со користење на ISOFIX база. Важно е да се запомни дека транспортерот секогаш се поставува така да детето биде со лицето наназад. 

Седиштето е меко поставено и нуди максимална удобност за децата. Сигурносните ремени за фиксирање на детето во седиштето се исто така меко поставени и не предизвикуваат непријатно триење кај децата. Покривот на транспортерот нуди максимална заштита од UV зрачење. Малата тежина од само 3,4кг и цврстата рачка овозможуваат лесно и сигурно ракување и пренесување на детето во седиштето.

 

General
Brand ABC Design - Germany
Kategorija Седишта за Кола
Vozrast 0 - 15 месеци или до 13кг.
Sodrzina Седиште за кола група 0+
Dimenzii Тежина - 3,4кг.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
ABC Design - Germany ABC Design Baby Транспортер "Imola" (0+мес.) ABC Design Baby Транспортер "Imola" (0+мес.) Седиште за кола или т.н.транспортер за деца од раѓање до 15 месеци или 13кг телесна тежина. Лесно поставување во возило со помош на ремените на самото возило, или со користење на ISOFIX база. Со помош на соодветен адаптер може да се поставува и на количките на ABC Design. Адаптерот се купува посебно. Произведено согласно највисоките Европски.. Category: Product #: 1159424 - 1159555 Regular price: 2.890 ден. 2.890 Available from: Euroalba dooel