ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес).
 • ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес).
 • ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес).
 • ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес).
 • ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес).
 • ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес).
 • ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес).
 • ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес).
 • ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес).
 • ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес).
 • ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес).

ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес).

12.900 ден.5.990 ден.
Производител: ABC Design - Germany
Шифра на производ: 5808616 - 5808619
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* ABC Design:

ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес.)

 • ABC Design количката TakeOFF е еден од најпознатите патенти на мала и практична количка погодна за патување со сите видови превозни средства.
 • Препорачано за деца од 6 месеци старост до 15 кг телесна тежина.
 • Се пакува до минимални димензии и е практична за Аеродроми.
 • Лесна конструкција направена од високо-квалитетен алуминиум.
 • Подесива висина на наслон.
 • Сигурносни ремени со 5 позиции на подесување.
 • Ротирачки предни тркала со можност за фиксирање на правец.
 • Голема корпа за ствари на задната страна на количката,
 • Задна ножна кочница за обезбедување на количката на стрмнини.
 • Импрегниран, водо-отпорен кров, и високо - квалитетен текстил со голема отпорност на UV зрачење.
 • Во пакетот за испорака е содржана количка без додатоци. Транспортна торба се наплаќа дополнително.
 • Тежина на количката - 8,4 кг
 • Димензи на склопена количка - 50х44х30цм.

Abc Design количката TakeOFF e една од наjпрепознатливите и најпопуларни колички на ABC Design во Западна Европа поради својата компактност која ја прави погодна за патувања со различни видови на транспортни средства па така и за патувања со авион. Количката се пакува до навистина минимални димензии (50х44х30цм) и лесно се пакува во багажник на кола или на било кое друго место, Може да се купи и дополнителна заштитна транспортна торба специјално дизајнирана за оваа количка со штo се претвора во вистински патен систем кој на сeмејствата значително им го олеснува животот. 

Големата корпа на задната страна на количката овозможува складирање на пелени, резервна облека или други нешта кои се потребни за секојдневието со бебе во движење. Врвниот квалитет на тркалата во комбинација со ротирачките предни тркала и особено во комбинација со малите димензии на оваа количка, го прави маневрирањето со истата неверојатно лесна задача.

Количката е наменета за деца од 6 месеци па до 15 кг тежина. Поседува ремени за обезбедување на детето додека седи во количката со 5 позиции на подесување, како и задна кочница неопходна за фиксирање на позицијата на количката на неравен терен или косини. Изработена е од високо квалитетен водоотпорен текстилен материјал кој штити од УВ зрачење.

Информации за карактеристиките на TakeOFF во YOUTUBE видеото на линкот подолу:

https://youtu.be/MF0xqWasAYc

General
Brand ABC Design - Germany
Kategorija Беби Колички
Vozrast од раѓање до 15кг.
Sodrzina Кпличка без додатоци.
Dimenzii Тежина на количката - 8,4кг Димензии на склопена количка : 50 x 44 x 30цм.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2023. UKION SHOPS
ABC Design - Germany ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес). ABC Design Baby Количка "TakeOFF" (6+мес.) ABC Design количката TakeOFF е еден од најпознатите патенти на мала и практична количка погодна за патување со сите видови превозни средства. Препорачано за деца од 6 месеци старост до 15 кг телесна тежина. Се пакува до минимални димензии и е практична за Аеродроми. Лесна конструкција направена од високо-квалитетен алуминиум. Подесива висина.. Category: Product #: 5808616 - 5808619 Regular price: 5.990 ден. 5.990 Available from: Euroalba dooel