NUK Беби Монитор ECO Control + Video
 • NUK Беби Монитор ECO Control + Video
 • NUK Беби Монитор ECO Control + Video
 • NUK Беби Монитор ECO Control + Video
 • NUK Беби Монитор ECO Control + Video
 • NUK Беби Монитор ECO Control + Video
 • NUK Беби Монитор ECO Control + Video

NUK Беби Монитор ECO Control + Video

13.590 ден.10.990 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10256296
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

NUK Беби Монитор ECO Control + Video

 • Видео беби монитор за аудио-визуелно надгледување на деца со камера и родителска единица со екран во боја.
 • Голем и прегледен LCD дисплеј 7,1 цм со бројни функции и можност за поврзување на ТВ.
 • Оперативен дострел до 300 метри во идеални услови, во стамбени објекти со прегради околу 50 метри.
 • Кога бебето мирува мониторот се префрла во ECO мод и на тој нaчин спречува емисија на штетни зрачења и штеди енергија. 
 • Додека уредот е во ECO мод истиот постојано врши тестирање на врската помеѓу телата и дали е надмината максималната раздалеченост помеѓу телата.
 • FHSS технологија за кристално чист и безбеден прием без интерференции.
 • Камерата е подесива по висина и аголот на надгледување може да се прилагоди.
 • Night Vision - камерата при стемнување се префрла во инфа-црвен мод за работа во темнина.
 • Визуелна индикација на активноста на детето и вибрации на родителската единица во случај звукот да е исклучен.
 • Talk Back функција - кристално чиста двонасочна комуникација, од и кон вашето дете.
 • Со 5 приспивни мелодии кои можат да се пуштаат и менуваат далечински од родителската единица.
 • Сензор за температура со аларм за надгледување на температурата во просторот на детето.
 • Голем осветлен дисплеј за едноставно користење на расположивите функции. 
 • Родителска единица со "rechargeable" батерија.

YouTube видео за карактеристиките на производот на линкот подолу:

https://youtu.be/CrDjg964VfI

General
Brand NUK
Kategorija Безбедност во Домот
Vozrast 0+ meseci
Sodrzina 1* Родителски уред, 1*уред за бебето, 2* струен адаптер, 1* батерија за родителска единица, 1* упатство.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2020. UKION SHOPS