NUK Беби Монитор ECO Control + Audio Digital
 • NUK Беби Монитор ECO Control + Audio Digital
 • NUK Беби Монитор ECO Control + Audio Digital
 • NUK Беби Монитор ECO Control + Audio Digital
 • NUK Беби Монитор ECO Control + Audio Digital
 • NUK Беби Монитор ECO Control + Audio Digital

NUK Беби Монитор ECO Control + Audio Digital

6.990 ден.4.590 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10256267
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

NUK Беби Монитор ECO Control + Audio Digital

 • Дигитален Беби Аудио Монитор со голем и прегледен дисплеј, со многу функции, за безбедно надгледување на вашето дете.
 • Голем и прегледен LCD дисплеј со осветлување и преглед на се што е активирано во моментот.
 • Оперативен дострел до 300 метри во идеални услови, во стамбени објекти со прегради околу 50 метри.
 • Подесив дострел на комуникација помеѓу 150-300 метри.
 • DECT технологија за кристално чист прием без пречки. Кодирана комуникација за максимална безбедност.
 • Talk Back функција - двонасочна комуникација - од и кон вашето дете.
 • Со функција на ноќно светло која може да ја активирате далечински од родителската единица.
 • Со 5 приспивни мелодии кои можат да се пуштаат и менуваат далечински од родителската единица.
 • Индикатор на температура со предупредување за надминување на одредено ниво на температура во надгледуваниот простор.
 • Родителската единица со "rechargable" батерија со можност за 24 часа непречена работа.
 • Кога бебето мирува мониторот се префрла во ECO мод и на тој нaчин спречува емисија на штетни зрачења. 
 • Додека уредот е во ECO мод истиот постојано врши тестирање на врската помеѓу телата и дали е надмината максималната раздалеченост помеѓу телата.
 • Аларм кој се активира при прекин на комуникација помеѓу телата или кога батеријата е при крај.
 • Визуелна индикација на активност на бебето преку ЛЕД диодите поставени на родителската единица. Корисно доколку уредот ви е поставен на "MUTE".
 • Вибрации на роидителската единица доколку е тонот на родителската единица е исклучен.

YouTube видео за карактеристиките на производот на линкот подолу:

https://youtu.be/03R4XasPiRs

General
Brand NUK
Kategorija Безбедност во Домот
Vozrast 0+ meseci
Sodrzina 1* Родителски уред, 1*уред за бебето, 2* струен адаптер, 1* батерија за родителска единица, 1* упатство.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2020. UKION SHOPS