NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D
 • NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D
 • NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D
 • NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D
 • NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D
 • NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D
 • NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D
 • NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D
 • NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D
 • NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D
 • NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D

NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D

5.290 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10256439
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

NUK Беби Монитор ECO Control Audio Display 530D

 • Дигитален Беби Аудио Монитор со голем и прегледен дисплеј, со многу функции, за безбедно надгледување на вашето дете.
 • Модерен тенок дизајн на родителската единица сличен на мобилен телефон.
 • Оперативен дострел до 250 метри во идеални услови.
 • Talk Back функција - двонасочна комуникација - од и кон вашето дете.
 • Со функција на ноќно светло која може да ја активирате далечински од родителската единица.
 • Со 4 приспивни мелодии кои можат да се пуштаат и менуваат далечински од родителската единица.
 • Родителската единица со "rechargable" батерија со можност за 18 часа непречена работа.
 • Дигитална технологија FHSS, за кристално чист прием без пречки.
 • Кога бебето мирува мониторот се префрла во ECO мод и на тој нaчин спречува емисија на штетни зрачења. 
 • Додека уредот е во ECO мод истиот постојано врши тестирање на врската помеѓу телата и дали е надмината максималната раздалеченост помеѓу телата.
 • Аларм кој се активира при прекин на комуникација помеѓу телата или кога батеријата е при крај.
 • Search функција за полесно лоцирање на родителската единица доколку не може да ја најдете.
 • Подесиво ниво на сензитивност на бебешката единица. Доколку го подесите на највисоко ќе бидат регистрирани и најтивките движења и звуци.
 • Визуелна индикација на активност на бебето преку ЛЕД диодите поставени на родителската единица. Корисно доколку уредот ви е поставен на "MUTE".
General
Brand NUK
Kategorija Безбедност во Домот
Vozrast 0+ meseci
Sodrzina 1* Родителски уред, 1*уред за бебето, 2* струен адаптер, 1* батерија за родителска единица, 1* упатство.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2020. UKION SHOPS