NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)
 • NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)

NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)

579 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255574
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.)

 • Чашка со интерактивен мотив кој ја менува бојата при фрикција или пак во допир со загреана течност - "Камелеон ефект"
 • Со капацитет од 230 мл, за деца од 12 месеци натаму.
 • Мека некапечка цевка која не може да го повреди непцето и забното месо кај децата.
 • Без механички делови кои собираат нечистотија и бактерии.
 • Со хигиенско заштитно капаче. 
 • Изработена од високо-квалитетен PP (полипропилен), BPA Free материјал.
 • Произведено во Германија.

 


Оваа чашка го прави пиењето уште позабавно и е интересна за децата поради "камелеон ефектот", односно способноста да ја менува бојата на апликацијата на чашката зависно од тоа дали доаѓа во допир со топла или ладна течност. Вашите деца едноставно нема да сакаат да се одовојат од оваа некапечка чашка. Мотивите на шишенцето се термо-осетливи (камелеон ефект). Бојата на апликацијата се менува во зависност од температурата со која доаѓа чашката во контакт. Кога чашката е на собна температура и самото допирање со раце може да предизвика ефект на промена на боја на апликација. При зимска прошетка исто така може да ја забележите промената на боја при сипување на топла течност како што е чај.

NUK Action Cup е чаша наменета за деца од 12 месеци, т.е. за оние деца кои се веќе доста активни, многу се движат и физичката активност е во прв план. Некапечката цевка е исклучително мека и еластична и не може да предизвика повреди. Со едноставно ротирање на капакот цевката се вовлекува и е потполно заштитена. Чашката поседува специјален силиконски вентил кој овозможува непречен проток и лесно пиење.

Аction Cup е речиси некршлив, изработен од високо-квалитетен полипропилен. Се состои од малку делови кои лесно можат да се растават и индивидуално исчистат. Поседува анатомски облик што ја прави лесна за држење. Аction Cup чашата е компатибилна со сите чаши од програмата Evolution. 

Повеќе за NUK Evolution чашите со камелеон ефект на линкот подолу:

https://youtu.be/QVvvfaY2kkw

General
Brand NUK
Kategorija EVOLUTION Cups Chameleon effect
Vozrast 12+ meseci
Sodrzina Nekapecka caska so cevka *1 parce.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.) NUK Некапечка Чаша со цевка "Action Cup Evolution - Chameleon Color Change" 230мл (12+mes.) Чашка со интерактивен мотив кој ја менува бојата при фрикција или пак во допир со загреана течност - "Камелеон ефект" Со капацитет од 230 мл, за деца од 12 месеци натаму. Мека некапечка цевка која не може да го повреди непцето и забното месо кај децата. Без механички делови кои собираат нечистот.. Category: Product #: 10255574 Regular price: 579 ден. 579 Available from: Euroalba dooel