Категории
NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)
 • NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)
 • NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)
 • NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)
 • NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)
 • NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)
 • NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)
 • NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)
 • NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)
 • NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)
 • NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)
 • NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)
 • NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)

NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.)

1.390 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255636 - 10255637
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

UK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230мл" (6+мес.)

 • Фантастичен сет составен од сад од 230мл и 3 различни капачиња со помош на кои може да формирате з различни чашки со кои ќе му овозможите на вашето дете постепено да научи самостојно да пие.
 • Сето тоа без неред бидејќи сите 3 чашки се некапечки, и се екстрмно хигиенски без метални делови кои собираат нечистотија.
 • Изработено од високо-квалитетен PP (полипропилен) - BPA Free
 • Со хигиенско заштитно капаче.
 • Сетот соржи:
  1. Сад изработен од високо-квалитетен полипропилен со капацитет од 230мл.
  2. Додаток (капаче) со кое се креира некапечка чашка со меко клунче и рачки наменета за деца од 6+ месеци - Trainier Cup.
  3. Додаток (капаче) со кое се креира некапечка чашка за деца од 8+месеци - Magic Cup. Оваа чашка му овозможува на детето да пие од било која страна како од обична чашка, а притоа да нема неред бидејќи чашката тече само кога детето ќе го допре работ со усните.
  4. Додаток (капаче) со кое се креира некапечка чашка со цевче наменета за деца од 12 месеци натаму Action Cup. Цевчето е меко и неможе да повреди. Со завртување на капачето на чашката цевчето се вовлекува и хигиенски се заштитува.
 • Прекрасна подарок кутија со прозорче.
 • Произведено во Германија.

YouTube видео за NUK Evolution чашките


NUK Learn to Drink сет 230мл, во подарок кутија со сад и 3 различни додатоци за формирање на чашки од 6+ месеци.

NUK Evolution чашките постепено, чекор по чекор, го воведувуваат ваашето дете во тајните на самостојнто пиење.

Секако! Учењето самостојно пиење е една од поважните фази во развојот на децата, згора на тоа некогаш знае да биде ниту малку лесна, подобро кажано, може да биде по малку проблематична. На најмалите во оваа деликатна фаза од развојот ќе им биде потребно многу трпение и вештина. Со цел да ги подржиме во овој процес ние ги развивме NUK Evolution Чашките, кои постепено го пратат развојот на вашите деца во поодделните фази кон целосно самостојно пиење.  Постигнавме децата во различните фази на стекнување на вештини за самостојно пиење ја добијат вистинската потпора. BPA Free, произведено во Германија согласно највисоките стандарди забезбедност и квалитет.

General
Brand NUK
Kategorija БЕБИ ЧАШКИ
Vozrast 8+ месеци
Sodrzina Сет од 3 различни чашки за бебе - Learn to Drink

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: NUK, Evolution, чашки, 8+ м.
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230ml" (6+мес.) UK Некапечки Чашки Сет 3во1 "Learn to Drink 230мл" (6+мес.) Фантастичен сет составен од сад од 230мл и 3 различни капачиња со помош на кои може да формирате з различни чашки со кои ќе му овозможите на вашето дете постепено да научи самостојно да пие. Сето тоа без неред бидејќи сите 3 чашки се некапечки, и се екстрмно хигиенски без метални делови кои собираат нечистотија. Изработено од ви.. Category: Product #: 10255636 - 10255637 Regular price: 1.390 ден. 1.390 Available from: Euroalba dooel