Категории
NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)
 • NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)

NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)

1.690 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255691
Достапност: На залиха
Количина:
Овај производ има минимална количина од 10

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.)

 • Mini-Me Flip шишенцето ќе биде верен придружник во секојдневните авантури на вашите деца од 12+ месеци.
 • Модно и стилски дизајнирано за користење и од мајките за секојдневните потреби при спортување или други надворешни активности.
 • Со практичен 2 vo 1 продожеток за пиење, со цевче или без, кој е отпорен и на најострите запчиња.
 • Изработено од ултра лесен и некршлив нерѓосувачки челик - Stainless Steel.
 • Некапечко, погодно за миење во машина за садови, со добри термички способности.
 • Со заштитно хигиенско капаче за продолжетокот. 
 • Без алергени и други штетни материјали - BPA Free.
 • Погодно за градинка и прошетки.
 • Произведено во Германија.

You Tube Link za Mini Me Flip

 


Модерен Дизајн: Зарем не е фантастично кога шишенцето за вода какво што е Mini Me Flip, покрај децата може да го користат и останатите членови на семејството. Минималистички и модерен дизајн оптимален за секој во семејството, пред се прилагоден за најмалите почнувајќи од 12 месеци натаму. Некршливо со капацитет од 450мл изработено од BPA Free, материјал кој може да се рециклира. врв кој е отпорен и на најострите запчиња и воедно е некапечки. Сето ова укажува на нашата целосна посветеност на врвниот Германски квалитет и самоодрживоста.

Целосно инклузивно во твојот животен стил: NUK Mini Me колекцијата на шишенца представува систем кој може да се комбинира и расте заедно со вашето дете. Можете да бирате помеѓу сад од нерѓосувачки челик или тврда некршлива BPA пластика, или пак помеѓу различните капацитети на садот. Бирајте помеѓу различните продолжетоци за пиење, изберете фиксиран продолжеток SIP или пак преклопивиот FLIP. Со еден збор сите типови шишенца од линијата NUK Min-Me се комбинираат и ви овозможуваат да составите баш онакво какво што му одговара на вашето дете и вам. Самите шишенца се некршливи и некапечки и со тоа спремни за сите авантури што следат. Овие шишенца го интегрираат сопствениот изглед со вашиот животен стил без разлика дали се користи од детето или за потребите на мајката.

Едноставно одржување и чистење: На крајот на секој возбодлив ден многу е едноставно да се исчисти едно (па и повеќе) Mini Ме шишенце. Едноставно раставете го шишенцето на составни делови (4-6 зависно од типот) и измијте ги со млака вода и благ детергент. Исплакнете ги убаво со чиста вода и оставете да се исушат. Овие шишенца можат да се мијат и во машина на садови, но со тек на време може да дојде до благо губење на бојата поради дејство на детергентите.

Напомени: NUK Mini Me шишенцата се произведени во согласност со Европскиот стандард за безбедност ЕN 14350. Не се препорачуваат за газирани или многу топли пијалоци. Сите производи од NUK Mini Me колекцијата може да се комбинираат помеѓу себе.

General
Brand NUK
Kategorija ЧАШКИ Mini-Me
Vozrast 12+ meseci
Sodrzina Mini Me Sip caska so nekapecko klunce 500ml celicno.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: NUK, cups, чашки, Mini Me, flip, steel, 12+
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.) NUK Шишенце Челично некапечко "Mini-Me Flip Stainless Steel" 500ml (12+m.) Mini-Me Flip шишенцето ќе биде верен придружник во секојдневните авантури на вашите деца од 12+ месеци. Модно и стилски дизајнирано за користење и од мајките за секојдневните потреби при спортување или други надворешни активности. Со практичен 2 vo 1 продожеток за пиење, со цевче или без, кој е отпорен и на најост.. Category: Product #: 10255691 Regular price: 1.690 ден. 1.690 Available from: Euroalba dooel