NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)
 • NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)

NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)

689 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255538
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* NUK slika:

NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.)

 • Нова функција! Флуросцентни рачки и дно на чашката кои светат до 8 часа во темница.
 • Со капацитет од 160 мл прилагодено за деца од 6 месеци натаму.
 • Со ергономски рачки прилагодени за држење од мали деца.
 • 360º - може да се пие од сите страни на работ на чашата. Завртете ја како сакате!
 • Некапечка и без механички делови кои собираат нечистотија која тешко се чисти.
 • Со хигиенско заштитно капаче.
 • Изработена од високо-квалитетен PP - полипропилен, BPA Free
 • Произведено во Германија.

 


Пссст! Да ги оставиме мама и тато да поспијат уште малку. Зарем не е прекрасен моментот кога вашето дете ќе научи самостојно да пие и тоа особено во текот на ноќта? Благодарение на новата NUK Mini Magic Cup со Glow in the Dark ефект овој следен чекор во растењето стана многу полесен, за децата но и за родителите. Рачките и дното на чашката се флуросцентни и истите светат до 8 часа во текот на ноќта што ја прави лесна за пронаоѓање во секоја ситуација во текот на ноќта без да ги будиме мама и тато. Чашката е направена од специјален материјал кој изложен на дневна светлина абсорбира енергија која ја манифестира во вид на светлина во текот на ноќта. Оваа чашка е воедно и некапечка, па така во текот на ноќта нема да се направи неред. 

Учењето самостојно пиење е еден од поголемите предизвици  во развојот и растењето на децата. Magic Cup чашките се вистинска помош  во совладувањето на тој предизвик и истите им овозможуваат на децата да пијат како возрасни, од сите страни на чашата. Магијата се состои во тоа што додека учат децата не можат да направат неред бидејќи тенкиот силиконски диск го затвора протокот на чашката кога таа не се користи. Доволен е само мал допир на усните на работ на чашата и малку да се повлече и силиконскиот диск веднаш го ослободува протокот.

Magic Cup е речиси некршлив, изработен од високо - квалитетен полипропилен. Се состои од малку делови кои можат да се растават и индивидуално исчистат. Може да се мие и во машина за миење садови. Меџик Чашата е компатибилна со сите чаши од програмата Evolution. 

Повеќе за NUK Mini Magic Cup Glow ion the dark на линкот подолу:

https://youtu.be/SeycwzJ1Evg

General
Brand NUK
Kategorija Bebi Caski
Vozrast 6+ meseci
Sodrzina Caska za deca od 6 meseci, nekapecka*1 sto sveti do 8 casa vo temno

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.) NUK Некапечка Чашка "Mini Magic Cup Glow in the Dark" 160ml (6+мес.) Нова функција! Флуросцентни рачки и дно на чашката кои светат до 8 часа во темница. Со капацитет од 160 мл прилагодено за деца од 6 месеци натаму. Со ергономски рачки прилагодени за држење од мали деца. 360º - може да се пие од сите страни на работ на чашата. Завртете ја како сакате! Некапечка и без механички делови.. Category: Product #: 10255538 Regular price: 689 ден. 689 Available from: Euroalba dooel