NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)

NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)

889 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10215027
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.)

 • Шишенце со клунче и флуросцентни светлечки рачки кои светат до 8 часа во темно.
 • Наменето за полесен премин од шишенце или доење кон самостојно пиење.
 • Анатомски нелизгави рачки за сигурно и лесно држење.
 • Меко силиконско некапечко клунче.
 • Anti-Colic Air System - вентил кој спречува болни грчеви и загрцнувања кај децата.
 • Со Temperature Control - скала за контрола на температурата на храната во шишенцето.
 • За деца од 6 месеци.
 • Изработено од полипропилен, BPA Free.
 • Официјална Disney Лиценца.
 • Произведено во Германија.

 


Пссст! Да ги оставиме мама и тато да поспијат уште малку. Зарем не е прекрасен моментот кога вашето дете ќе научи самостојно да пие и тоа особено во текот на ноќта? Благодарение на новата NUK Чашка со Glow in the Dark ефект овој следен чекор во растењето стана многу полесен, за децата но и за родителите. Рачките и дното на чашката се флуросцентни и истите светат до 8 часа во текот на ноќта што ја прави лесна за пронаоѓање во секоја ситуација во текот на ноќта без да ги будиме мама и тато. Чашката е направена од специјален материјал кој изложен на дневна светлина абсорбира енергија која ја манифестира во вид на светлина во текот на ноќта. Оваа чашка е воедно и некапечка, па така во текот на ноќта нема да се направи неред. 

Со NUK First Choice+ шишенцата со рачки се овозможува благ и лесен премин од хранење со шишенце кон самостојно пиење. Шишенцето е опремено со меко силиконско клунче кое е некапечко и спречува да се прави неред. Интегрираниот NUK Anti Colic Air System спречува болни загрцнувања и грчеви, преку изедначување на воздушниот притисок. Клунчето е изработено од високо квалитетен силикон кој е хигиенски, лесен за одржување и отпорен на температура. Не содржи штетни состојки и е отпорен на вриење. Анатомските рачки кои можат да се одвојат од шишенцето нудат сигурност за децата кои го користат ова шишенце.

Повеќе за NUK Learner Bottle  - Glow ion the dark на линкот подолу:

https://youtu.be/PygKsqbO5Zk

 

General
Brand NUK
Kategorija First Choice+ шишенца
Vozrast 6+ месеци.
Sodrzina шише со рачки и силиконско клунче со индикатор за температура. Glow in the dark. Disney Mickey Mouse

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.) NUK PP First Choice+ Флуросцентно шише со рачки и силикон клунче 150ml "Disney Mickey" (6+мес.) Шишенце со клунче и флуросцентни светлечки рачки кои светат до 8 часа во темно. Наменето за полесен премин од шишенце или доење кон самостојно пиење. Анатомски нелизгави рачки за сигурно и лесно држење. Меко силиконско некапечко клунче. Anti-Colic Air System - вентил кој спречува болни грч.. Category: Product #: 10215027 Regular price: 889 ден. 889 Available from: Euroalba dooel