Категории
NUK сет Baby четкички за глодање и вежбање орална хигиена (6+м)
 • NUK сет Baby четкички за глодање и вежбање орална хигиена (6+м)
 • NUK сет Baby четкички за глодање и вежбање орална хигиена (6+м)
 • NUK сет Baby четкички за глодање и вежбање орална хигиена (6+м)
 • NUK сет Baby четкички за глодање и вежбање орална хигиена (6+м)
 • NUK сет Baby четкички за глодање и вежбање орална хигиена (6+м)
 • NUK сет Baby четкички за глодање и вежбање орална хигиена (6+м)
 • NUK сет Baby четкички за глодање и вежбање орална хигиена (6+м)

NUK сет Baby четкички за глодање и вежбање орална хигиена (6+м)

490 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10256205
Достапност: На залиха
Количина:

NUK сет Baby четкички за глодање и вежбање орална хигиена (6+м)

 • NUK Training Brush Set е фантастична комбинација од први четкички кои ќе ви овозможат на забавен начин да ја развиете способноста и навиката кај вашите деца за редовна орална хигиена.
 • Фаза 1 - четкичка со боцкава глава се користи како глодалка од детето за нежна масажа во фаза на никнување на првите заби. Се стимулира циркулација во непцата и се олеснува никнувањето.
 • Фаза 2 - Са стекнување вештина и навика од самите деца за миење на забите. Се корист за првите запчиња веднаш штом никнат.
 • Ергономски рачки обложени со нелизгав материјал, идеално за заедничко користење од деца и родители.
 • Заштитен прстен кој спречува длабока пенетрација во устата и само-повредување.
 • Заштитниот прстен може да се користи и како сталак за четкичката.
 • Произведено во Германија согласно највисоките Европски стандарди за безбедност и квалитет.

Со развој на навиките за соодветна орална хигиена кај децата уште од најраната возраст се спречува појава на кариес и други заболувања на забите. NUK четкичките се идеален производ кој им овозможува и на најмалите деца самостојно да вежбаат и практицираат орална хигиена. Ултра меките кружно поставени влакненца ќе го заштитат осетливото забно месо. Нелизгавата ергономска рачка им овозможува на родителите во исто време да ракуваат со четкичката за заби. Заштитниот прстен кој се поставува кога детето самостојно ракува со четкичката спречува длабока пенетрација на истата и на тој начин спречува повреди.

 

General
Brand NUK Germany
Kategorija Bebi Oralna Higiena
Vozrast 6+ месеци
Sodrzina NUK set cetkici za odrzuvanje i vezbanje na oralna higiena,

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: nuk, higiena, oralna higiena, cetka
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK сет Baby четкички за глодање и вежбање орална хигиена (6+м) NUK сет Baby четкички за глодање и вежбање орална хигиена (6+м) NUK Training Brush Set е фантастична комбинација од први четкички кои ќе ви овозможат на забавен начин да ја развиете способноста и навиката кај вашите деца за редовна орална хигиена. Фаза 1 - четкичка со боцкава глава се користи како глодалка од детето за нежна масажа во фаза на никнување на првите заби. Се стимулира циркулац.. Category: Product #: 10256205 Regular price: 490 ден. 490 Available from: Euroalba dooel